טאבלט
לא רוצה להתקדם

הירידה המדאיגה בשוק המחשבים האישיים, וחוסר היכולת של מיקרוסופט "להחיות" אותו בעזרת מערכת ההפעלה ההיברידית חלונות 8, מובילה יצרניות לנקוט באמצעים נואשים העשויים לבשר רעות עבור מיקרוסופט. אתר Computer World מדווח כי HP, יצרנית המחשבים השנייה בגודלה בעולם, יצאה במהלך במסגרתו היא מקדמת רכישה של מחשבים עם מערכת ההפעלה הקודמת של מיקרוסופט, חלונות 7, על חשבון 8.

המהלך, המופיע באתר החברה תחת הכותרת "חוזרת בעקבות הדרישה", מציע לרוכשים מחשבים עם מערכת ההפעלה חלונות 7 הנחות של עד 150 דולר לעומת רכישת אותם דגמים עם מערכת ההפעלה חלונות 8. עם זאת, במבצע נכללים רק 5 דגמי מחשבים נייחים וניידים, בעוד קטלוג מחשבי חלונות 8 באתר החברה מונה כ-80 דגמים.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

"המציאות היא שהרבה אנשים עדיין רוצים חלונות 7", אמר לאתר בוב אודונל, אנליסט ראשי בחברת Techanalysis Research. עם זאת, הוא טוען כי לא ניתן להשוות בין ההעדפה של לקוחות לחלונות 7 על פני 8 להעדפה שלהם לחלונות XP על פני ויסטה בשנת 2007, שהביאה להודאה של מיקרוסופט כי מדובר במערכת כושלת. "זו לא השוואה מושלמת, אבל התדמית של חלונות 8 אכן שלילית. אמרתי עוד בהתחלה שחלונות 8 עשויה בבירור להיות ויסטה 2, ונראה שזה קרה".

מיקרוסופט, מצידה, שומרת על שתיקה וכבר אינה מפרסמת נתונים על מכירות מערכת ההפעלה החדשה, ככל הנראה מסיבה טובה. בחודשים הראשונים היא התפארה בנתוני אימוץ טובים, אך הקצב לא המשיך לאורך זמן, מאחר ורוב המשתמשים אינם מבינים מדוע יש צורך במערכת עם שני ממשקים - רגיל ומותאם למגע - על אותו מחשב.