מיקרוסופט שחררה הלילה (ג') את העדכון הגדול ביותר עבור מערכת ההפעלה השולחנית שלה, Windows 8.1. תכליתו של העדכון, עליו הכריזה ענקית התוכנה מרדמונד בכנס המפתחים שלה בשבוע שעבר, היא בראש ובראשונה לשפר את חווית השימוש במחשבים חסרי מסך מגע.

עבור משתמשים במחשבים כאלה, שיפרה החברה את אופן ההפעלה בעזרת מקלדת ועכבר: אפליקציות ממשק האריחים ניתנות עתה לפתיחה כתוכנות על שולחן העבודה, כולל אפשרויות למזער אותן ואף להצמידן לשורת המשימות. בנוסף, בזכות תכונה זו, ניתן לראות תצוגה מקדימה שלהן בעת מעבר עכבר על סמליהן בסרגל המשימות. בעת השימוש.

שינויים בולטים נוספים כוללים גישה קלה יותר לחלון לוח הבקרה ולאפשרויות כיבוי המחשב והחלפת משתמשים, שיפור תהליך ההתאמה האישית של ממשק האריחים ועוד. מה שלא נכלל בעדכון זה הוא החזרה של ממשק תפריט "התחל", שהוצג על ידי מיקרוסופט בכנס Build בשבוע שעבר אך צפוי להגיע רק בגרסאות עתידיות של המערכת.

על מנת לעדכן את מחשבכם, כל שיהיה עליכם לעשות הוא לפתוח את התפריט הצדדי, לבחור באופציית הגדרות, ולאחר מכן שנה הגדרות מחשב ובדיקת עדכונים. אם טרם קיבלתם עדכון זה - אל דאגה. במיקרוסופט הבטיחו כי העדכוו יגיע לכלל המשתמשים עד סוף השבוע. מי שלא מסוגל לחכות, יכול להוריד מכאן את קבצי ההתקנה לגרסאות 32 ביט (למעבדי "אטום") או 64 ביט (למעבדי Core i).

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot