כפתור התחל בווינדוס 8.1
כפתור התחל בווינדוס 8.1

באירוע Build 2013 שהתקיים אמש (ד'), בסן פרנסיסקו, השיקה מיקרוסופט באופן רשמי את השדרוג המדובר שלה למערכת ההפעלה ווינדוס 8. העדכון שהושק תחת גרסה ווינדוס 8.1 מחזיר את כפתור ההתחל האהוב וכולל עוד מספר שינויים חשובים. 

מטרו מותאם אישית

בווינדוס 8.1, מיקרוסופט מביאה לא מעט שדרוגים ושיפורים בהשוואה לווינדוס 8. השינוי העיקרי כאמור הוא חזרתו של כפתור ההתחל לשמחתם של רבים, אולם מיקרוסופט לא מוותרת כל כך מהר והיא לא מחזירה את התפריט המוכר מווינדוס 7 אלא משאירה אותנו עם ממשק האריחים (מטרו) המוכר.

תוספת חשובה לא פחות היא האפשרות לעקוף את ממשק האריחים ולקפוץ ישר לשולחן העבודה כאשר המחשב עולה לראשונה.

ווינדוס 8.1
אריחים בהתאמה אישית

לצד כפתור ההתחל, ממשק האריחים עובר שינוי רב ומעתה ניתן להתאים את גודל האריחים וליצור אריחים מותאמים. אריחים גדולים יציגו מידע חי בדומה לווינדוס פון 8, ואילו אריחים קטנים מתאימים להטמעה של קיצורים מהירים. גם הרקע של ממשק האריחים ניתן כעת להתאמה מלאה ומאפשר להשתמש בזה של שולחן העבודה או לבחור צבע ממפת הצבעים העשירה. 

גם למסכים רחבים

ממשק האריחים מנצל גם את המסכים הרחבים הקיימים לרוב המשתמשים ולעבודה במספר מסכים. כעת ניתן לחלק את המסך באופן שווה ולהפעיל שתי אפליקציות זו לצד זו. אם ברשותנו מסך נוסף, נוכל להציג ולפצל את האפליקציות בין המסכים השונים וכן ייש אפליקציות הבנויות לחלק את המסך לתצוגה מיטבית כמו גלריית תמונות, SkyDrive ועוד.

סרטון הדגמה של ווינדוס 8.1:

 

גם מסך הנעילה מאפשר התאמות שונות כמו הצגת תמונות מגלרייה בדיסק המקומי או ישירות מחשבון SkyDrive, סקייפ משתלב כחלק ממסך הנעילה ומאפשר לענות ישירות לשיחה וכמובן בחירת המשתמש לכניסה למחשב. חיפוש בסרגל ה-Charm גם כן שודרג ומחזיר יותר תוצאות רלוונטיות ולצד חיפוש בהגדרות וקבצים ניתן לחפש גם ברשת ותכני מדיה.

חנות ווינדוס סטור שודרגה גם היא ומציגה עיצוב שטוח יותר, יותר מידע בצורה נוחה ואפליקציות נוספות להורדה בחינם ובתשלום המתאימות לחיפושים שלנו. דפדפן האינטרנט אקספלורר תומך מעתה ב-WebGL ושאר האפליקציות כמו תוכנת הדואר וה-Xbox Music עברו ליטושי עיצוב.

השדרוג זמין להורדה מאתר מיקרוסופט ונכון לעכשיו מצריך את ווינדוס 8 מותקנת מראש. בהמשך ניתן יהיה להוריד קובץ ISO כך שניתן יהיה לבחור בין שדרוג המערכת לבין התקנה מלאה. בכל מקרה, מיקרוסופט אינה ממליצה בשלב זה לבצע התקנה למשתמשים שאינם מנוסים.

>> לכתבות נוספות באתר TGspot