"פצצות מתקתקות" - כך מגדיר סטיב פאפט מהעיר לצ'וורת' שברום בריטניה את המחשבים הניידים והסמארטפונים שכולנו מחזיקים בבית או במשרד, בעקבות תקרית שבה נהרס המשרד שלו כליל.

לפני כשבוע וחצי התעורר פאפט משנתו בעקבות התרעה ממנגנון האבטחה המותקן בבניין החברה שלו, המייצרת חלקי פלסטיק. לעיתון ה-Comet הוא סיפר שמיהר להפעיל את אפליקציית מצלמות האבטחה בסמארטפון שלו ולבדוק מה קורה במשדר. "הצד החיצוני של הבניין נראה שקט, אז חשבתי להציץ פנימה. לחרדתי, ראיתי מדורה על השולחן שלי".

בסרטון המלא שעלה לרשת, ניתן לראות כי המחשב הנייד של פאפט, שהיה מחובר להטענה על השולחן שלו, התפוצץ ללא אזהרה ועלה באש. תוך כמה רגעים התפשטה האש לפריטים אחרים על השולחן והפכה לשריפה של ממש.

פאפט התלבש, מיהר להגיע למשרד והזעיק את שירותי החירום בדרך. כשהגיע הוא ניסה לכבות את השריפה בעזרת שני מטפים - אך היא כבר היתה גדולה מדי. תוך זמן קצר הגיעו למקום שתי ניידות כיבוי אש, שלוש-ארבע ניידות משטרה ואמבולנס אחד - והשריפה כובתה רק לאחר שחוללה נזקים עצומים.

"קומת הקרקע הרוסה", אמר פאפט. "לא נוכל להשתמש בשום דבר מהאספקה - למרבה המזל היא לא בערה, אבל היא מכוסה עשן. כל הבניין מלא ומסריח ממנו".

הוא סיפר שהשאיר את המחשב מחובר כאשר הוא מכובה לאחר שגילה שהסוללה ריקה כשניסה להדליק אותו והמכשיר כבה מייד. "לעולם אל תשאירו לפטופ או סמארטפון בהטענה בלילה - כי זו התוצאה", הוא אומר. "אם הוא דלוק ואתם משאירים אותו מחובר זה בסדר, אבל כשאתם מכבים אותו - זכרו לנתק אותו מההטענה. אני לא חושב שמספיק מאיתנו מודעים לפצצות הפוטנציאליות שיש לנו בבית או במשרד".

סוללות יכולות להישרף ממגוון רב של סיבות, החל מתקלות חשמל, דרך מטענים פגומים ועוד סוללות שנסדקו. פאפט לא מסר פרטים נוספים לתקשורת על תקינות הציוד שלו, אבל ציין כי "מוקדם יותר באותו יום ישבתי במושב הזה - ואני נשבע שזה יכול היה להרוס לי את הפנים או להרוג אותי".

HP, יצרנית המחשב שנרכש ב-2014 ועלה באש בעודו בגיל סביר בהחלט, לא הגיבה לידיעה.