אפל הגישה לאחרונה לרשויות בארה"ב פטנט העוסק בהגנת מקלדות מחשב מפני זוהמה שעשויה להצטבר תחת המקשים. הפטנט מפרט שיטות רבות למניעת התופעה – החל מתוספת פשוטות יחסית ועד מערכות מכאניות מסובכות למדי.

ברשימת הפתרונות הפשוטים שאותם שוקלת אפל ניתן למצוא מיני-ממברנות, כיסויים ומברשות המותקנות תחת מקשי המקלדת. אלו אמורים לחסום מראש כל אפשרות שפירור יוכל למצוא את דרכו לפנים המקלדת, או אף לדחוק החוצה פירורים שכבר נכנסו. למקרה שזה לא מספיק, מציעה אפל מערכת העושה שימוש בגז דחוס, ומפעילה בכל לחיצה לחץ שאמור להעיף את הפירורים החוצה. קשה להבין מהמסמך האם הכוונה למערכת הדוחסת את האוויר שתחת המקש בכל לחיצה, או במיכל גז דחוס שיש לעיתים צורך במילויו.

כמובן שמסמך הפטנט לבדו איננו מעיד על השקה קרובה למוצרים העושים שימוש בטכנולוגיות אלו. בשנים האחרונות בחרה אפל לשלב במחשביה הניידים מקלדות דקיקות (Chiclet) שאינן רגישות במיוחד לחדירת פירורים, וגם אינן מותירות מקום רב להתקנת מערכות מכאניות שונות מתחת למקש מבלי לפגוע בעיצובן. ייתכן שמקורו של הפטנט במחקר ופיתוח שנערך טרם בחירה עיצובית זו, או שאפל מכינה את הקרקע לשינוי נוסף בסוג המקלדות בו היא משתמשת.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot

עוד ב-TGspot:
מהפך: משתמשי אנדרואיד נאמנים יותר מאייפוניסטים
7 דברים שכדאי לכם לדעת אנדרואיד P