רוב המחשבים הניידים כוללים שטחים מתים רבים, בגלל הבדלים בגודל ובצורה בין המסך, המקלדת והרכיבים הפנימיים. יצרנית המחשבים הסינית לנובו הציגה אתמול (ד') עיצוב עתידי למחשב נייד שישים לזה סוף, ועל הדרך גם יעבוד אחרת מהלפטופים של היום.

הרעיון של לנובו מבוסס על ההנחה שבזכות "חומרים מתקדמים" ופריצות דרך בטכנולוגיות מסך, המחשב לא יהיה חייב יותר להיות שטוח, אלא יוכל להיות מעוגל וגמיש. בזכות זה תוכל החברה לוותר על הצירים שבין המקלדת למסך, ולבנות למחשב מסך גדול יותר, שיתחיל צמוד לראש המקלדת וויגיע עד הקצה. המסך הגמיש הזה יתקפל כמו שמקפלים עיתון – כלומר בצורה עגולה, בלי זווית ברורה.

החברה מסרה מעט מאוד פרטים על המחשב מלבד העיצוב שלו. היא אמרה שהוא לא יכיל משטח מגע (שמבזבז מקום), אלא את העכבר המסורתי של חטיבת המחשבים ב-IBM שאותה רכשה, שנראה כמו המחק שבראש עיפרון ישן. עוד צוין שהמסך יהיה מסך מגע ויתמוך גם בשימוש בעט סטיילוס, ושרבות מהפעולות במחשב יופעלו על ידי דיבור.

"מחשב מתקפל? אולי יום אחד. לעת עתה זה רק רעיון", כתבה החברה בציוץ שהבהיר שכרגע היא לא בונה את המחשב, אלא רק חושבת עליו.


למרות שהרעיון נראה מוזר ואולי גם לא פרקטי, זה לא מה שיפריע ללנובו להגשים אותו ברגע שהטכנולוגיה תגשים. החברה כבר התפרעה לא פעם בעבר עם רעיונות מוזרים, כמו מחשב נייד בעל מקלדת נעלמת שהופכת למשטח ציור בסטיילוס, טאבלט עם מקרן שהופך את הקיר למסך וסמארטפון שמקרין מסך מגע על השולחן.