כולנו אוהבים טכנולוגיה – עד שהיא מתחילה לסכן אותנו פיזית. שנה וחצי לאחר פרשת סמסונג והסוללות המתפוצצות מגיעה סכנה חדשה – אבל הפעם החברה שלה זה קורה מנסה למנוע את התאונה הבאה לפני שהיא מתרחשת: לנובו יוצאת בהודעת ריקול (Recall, איסוף מוצרים) שקוראת לצרכנים להחזיר לפטופים מתוצרתה. הסיבה: בורג רופף.

ה-ThinkPad X1 Carbon הוא אחד הלפטופים המתקדמים בעולם. עם חומרה חזקה ומשקל נמוך יחסית הוא הפך ללפטופ מוערך ופופולארי למדי, אבל מתברר כי בדור החמישי שלו קיימת תקלת ייצור. לדברי החברה, בורג לא מהודק בתוך המחשב עלול להשתחרר, לפגוע בסוללת המחשב ולגרום לסכנת התלקחות.

המחשבים המדוברים יוצרו בין דצמבר 2016 ואוקטובר 2017. ככל הנראה, מתכננת החברה להחליף את הבורג הסורר, ולא את המחשבים עצמם. החברה יצאה בהודעת הריקול לפני שדווח על מקרה של התלקחות בעקבות התקלה המדוברת.

איך לדעת אם המחשב שלכם בסכנה?

דגם ה-X1 Carbon נמכר בישראל, אך טרם ידוע האם נמכרו בישראל מחשבים אשר מכילים את הבורג המשוחרר. כדי לדעת האם אתם בטוחים או שעליכם להחזיר את המחשב, הפכו את הלפטופ שלכם כדי שתוכלו לראות את תווית המוצר וחפשו את קוד הייצור שלו.

מספרי הדגמים שעלולים להיות בסכנת התלקחות הם: 20HQ, 20HR, 20K3 או 20K4. בנוסף, אתם יכולים לבדוק את תאריך הייצור של המחשב שלכם על ידי בדיקה של המספר הסידורי שלו, שמודפס על אותה תווית (מול האותיות S/N). בסוף המספר, תאריך הייצור יצוין בסדר כלשהו (יתכן והחודש והשנה יהיו הפוכים, אז שימו לב). אם תאריך הייצור הוא בין 12/16 ל-10/17 – עליכם לפנות ללנובו לצורך המשך טיפול.

אם יש לכם ספק כלשהו, אנו ממליצים לפנות לתמיכה של לנובו, או לבדוק אותו על ידי כניסה לאתר הזה.

בהודעה שפרסמה לנובו העולמית נמסר כי: “הריקול נובע מפגם שנפל במערך הייצור ותוקן כבר על ידי מהנדסי לנובו. אנחנו בטוחים לגמרי שמחשבי ה- ThinkPad X1 Carbon עומדים באיכות הגבוהה ובתקני הבטיחות הגבוהים של לנובו. התהליך ייעשה על ידי טיפול בברגים הרופפים וימנע את כל הסכנות”.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
במלחמה הבאה יהיה ווייפיי חינם בכל מקלט
הרמקול החכם של אפל הושק - מה חושבים עליו?