הענקית הסינית וואווי הציגה לפטופ וטאבלט בתערוכת הסלולר בברצלונה.

אם אתם שואלים למה היא לא הציגה טלפון סלולרי בתערוכת הסלולר - זו שאלה מצוינת. זה יקרה רק עוד חודש, באירוע נפרד בפריז, שם יוצג ה-p20.

נחזור להווה. הלפטופ החדש Matebook X Pro מתיימר להתחרות במקבוק של אפל, ויש בדגם של וואווי המון פיצ׳רים דומים שמוכיחים את זה: החל מגוף האלומיניום, דרך משטח המגע הענק ועד כפתור ההדלקה שהוא גם סורק טביעת אצבע.

אבל בלפטופ החדש של וואווי יש גם כמה דברים שבמקבוק אין: המסך שלו הוא מסך מגע, בגודל של 13.9 אינצ' וברזולוציה של 3,000x2,000 פיקסלים, בעל מסגרת דקיקה מאוד שאיפשרה לחברה לדחוס אותו לתוך גוף של מחשב 12 אינצ'; יש לו 2 שקעי USB-C, שאחד מהם תומך בתקן Thunderbolt 3 של אינטל, אבל גם שקע USB-A מסורתי אחד.

גימיק מעניין במיוחד שוואווי צירפה הוא מצלמת הרשת, שאינה נמצאת במסגרת המסך הדקיקה - אלא מסתתרת בכפתור ה-F6 במקלדת, שנשלף בלחיצה וחושף את המצלמה. כך החברה גם הקטינה את המסגרת וגם סיפקה פיתרון נגד ריגול שלא מצריך להדביק סלוטייפ על מצלמת הרשת, כפי שעושה גם מארק צוקרברג - פשוט לוחצים אותה לתוך המקלדת ומפסיקים לחשוש.

וואווי הציגה גם צמד טאבלטים בשם MediaPad M5, שמגיעים עם מסכים בגדלים 10.8 ו-8.4 אינצ' ומפרט טוב למדי שכולל זכוכית קמורה, ואמורים להתחרות באייפדים האחרונים של אפל.

המוצרים לא יהיו זמינים בישראל בסבב ההפצה הראשון, ולפחות לגבי הלפטופ המחיר שלו ממילא יהיה גבוה - הדור הקודם והפחות מתקדם שלו עלה בחו"ל יותר מ-1,000 דולר. כשנקבל מידע על ההפצה, נעדכן. נשבעים.