מכשירי הסמארטפון המובילים של השנה, כמו הגלאקסי S8 וה-MI 6 של שאומי, כבר מתהדרים בשבב Snapdragon 835 של קואלקום. עתה מודיעה קואלקום שבקרוב נראה גם מחשבים ניידים המבוססים על שבביה ומריצים את ווינדוס 10. במסגרת שיחה עם משקיעים ואנליסטים בסוף השבוע אמר סטיב מולנקוף, מנכ"ל קואלקום: "מעבד ה-Snapdragon 835 שלנו מתרחב למחשבי PC שמריצים Windows 10, שיושקו ברבעון הרביעי השנה".

בדצמבר האחרון הודיעו מיקרוסופט וקואלקום על שיתוף פעולה שיאפשר הרצה של Windows 10 על מעבדי ARM, כמו מעבדי הסמארטפונים של קואלקום, ולא רק על מעבדי x86, כמו מעבדי המחשבים של אינטל ו-AMD. מעבדי ARM נחשבים ליעילים משמעותית מבחינת צריכת החשמל שלהם, ולכן לפטופים מבוססים מעבדים של קואלקום למשל צפויים ליהנות מחיי סוללה ארוכים במיוחד בהשוואה ללפטופים עם מעבדי אינטל. בנוסף, בזכות העלות הנמוכה יחסית של מעבדי ARM, לא מן הנמנע שהלפטופים הללו יהיו גם זולים יותר.

עוד ב-Geektime:
פולקסוואגן חושפת אבטיפוס מכונית אוטונומית לשימוש פרטי
מי צריך נטפליקס? בארה"ב עדיין משכירים קלטות וידאו

מלבד חיי סוללה ומחיר אטרקטיביים יותר, מביא איתו מעבד ה-Snapdragon 835 גם מודם X16 LTE, שתומך באינטרנט סלולרי במהירות של עד 1 גיגה-ביט לשנייה (כיום הרשת המהירה בישראל, פרטנר-הוט, מציעה "רק" 150 מגה), כמו גם קישוריות בלוטות' 5.0 וטעינה מהירה בתקן Quick Charge 4.0 של קואלקום.

זהו לא הניסיון הראשון של מיקרוסופט להריץ את ווינדוס גם על מעבדי ARM. לפני כ-5 שנים השיקה החברה את ווינדוס RT, גרסה רזה ומוגבלת של Windows 8, שרצה על טאבלטים דוגמת ה-Surface המקורי וה-Lumia 2520 של נוקיה. הניסיון הוגדר ככישלון, בעיקר בשל התמיכה באפליקציות מהחנות של מיקרוסופט בלבד ואי התמיכה בתוכנות רגילות. בניסיון הנוכחי מיקרוסופט תשלב במערכת ההפעלה יכולת להריץ תוכנות רגילות של מחשבים, לצד אפליקציות אוניברסליות (UWP) שזמינות מזה כשנתיים למחשבים וסמארטפונים שלה.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime