חלקכם נתקעתם עם מחשב ישן שכבר לא מתפקד, ואין ברירה אלא להחליף. החברים הטובים שלכם ובני המשפחה שלכם סיפרו לנו בפייסבוק על אלה שמתעקשים לשמור על המחשב הישן שלהם, ועשו לכם קומפיוטר שיימינג.

אמא שלי אמא יקרה – את טכנופובית

מתן חיון כתב לאמא שלו, מירי שמש, שיר שאתם חייבים לקרוא וליהנות מהחריזה המשעשעת:

"אמא שלי, אישה יקרה,
אני כאן בשבילך - בטוב וברע,
אך מדבר אחד אני הכי מפחד:
'מתןןןןן - המחשב לא עובד!'
שיט, אני גמור מבפנים...
נו, הפייסבוק קופץ - אנשים מחכים.
אמא, מתי כבר תביני? את לא סלין דיון,
זה לא ארנולד שוורצנגר - זה חנן מהתיכון!
'נתקע לי המסך, העכבר גמור...',
נו, בחיאת, אמא - המחשב שלך סגור.
'אף אחד לא עוזר לי! אבל לכם יש כל היום מלצרית,
נו מה כבר רציתי, שתחליף לי לעברית?'
אמא - אני לא טכנאי, אני רק הבן שלך לעזאזל!
'בוא דחוף, הרמקול התקלקל!
תוסיף לי טבלה. תבליט בשחור.
תוסיף עוד עמוד. איך עושים בזה שמור?'
אז אמא, די. אני עוזב לתמיד,
תחזרי לטלוויזיה - את המחשב אני משמיד!"

אחר כך סיפר מתן על כך שלמרות שכל החברות של אמא שלו אמרו לה שהיא לא תצליח ללמוד מחשבים, הוא הצליח ללמד אותה. "הגשמתי לה את החלום שלה... לדעת להשתמש במחשב". ולהיות קצת פחות טכנופובית.

מה יהב עושה בלילה?

רבים מכם סיפרו לנו על ספריות ומנהגי הפורנו שלכם, שבחייכם - הגיע הזמן למחוק. אלכס אולמר החליט לספר על חברו יהב, ויותר במדויק, על מה שיהב עושה כשאף אחד לא רואה.

"הוא נער בגיל ההתבגרות, ההורמונים מתפרצים, הרצונות רק גדלים ואני מבין את הפחד שלו לספר. הוא יודע שהוא לא לבד, אבל בינינו? יקבלו אותו אחרת. לפעמים הוא היה מחכה שיירד לילה כדי לעשות את זה מול המחשב, המקלדת שלו כבר נהרסה בגלל הלכלוך. ספקו לו מחשב נייד חדש - והוא מתחייב שיפסיק לאכול ופל לימון מול המחשב".

מקלדת ועכבר (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
צילום: אימג'בנק / Thinkstock

סטודנט להנדסה – אך נייח

מה קורה כשאחד החברים שלכם מתנתק מהסביבה ומחליט לשחק... מייפל סטורי? רון מויאל מספר לנו על חברו גיא. "הוא יושב על הנייח ומרכיב את האוזניות. הלדים זוהרים, שני מסכים לפניו פרוסים, העבודות נערמות בצד אבל הוא מכור מזה שנים, פותח ישר מייפל סטורי".

מחשב המזל

נפתלי רענן סיפר על חבר שלא תייג, שיש לו מחשב שנתקע עשרות פעמים ומחליט לא לשדרג. ולמה? "הוא לא מחליף כי זה מחשב המזל".

מה זה אומר? החבר כנראה ראה דרך המחשב בחו"ל את משחק גמר גביע המדינה של בני-יהודה מול מכבי תל אביב. בסוף הקבוצה שלו זכתה בגביע אחרי דו קרב פנדלים. התגובה הייתה קצת לא ברורה, אבל הסיפור ראוי לתשומת לב.

גבר צופה במחשב בחדר חשוך (צילום: ShutterStock)
אם הקבוצה היתה מפסידה הוא היה מחליף את המחשב מזמן. אילוסטרציה | צילום: ShutterStock

"הוא תמיד אומר לי: 'אתה לא חלק מזה, אתה לא תבין'. אולי בכדורגל אני לא מבין גדול, אבל במחשבים אני יודע שהמחשב שלך פח, ואתה חייב שדרוג".

מחשב עם ריח של קובה

דותן פלג מספרת לנו ששני חיגאני, חברתה הטובה, לא מוכנה להיפטר מהמחשב הקודם שלה למרות שהיא שפכה עליו סיר של מרק קובה. שני הצליחה לתקן את המחשב ומתעקשת להישאר איתו. הסיבה? "כי היא מתה על הריח שנשאר על המחשב. אין מה לעשות, היא עפה על הריח של הכורכום...".

איזה מחשב יש לה?

ליטל ברני החליטה לעבוד על כל מי שמסביבה והדביקה על הלוגו של המחשב שלה מדבקה של אפל. ככה אנשים יחשבו שהמחשב של ליטל הוא מק. אחותה כתבה כך, ואף סיימה ואמרה ש"הגיע הזמן להתעלות על ה'מק' שלה!"

למה סבתא לא רוצה להחליף את המחשב?

להחליף מחשב זה סיפור שלפעמים יכול להיות מסובך. להעביר את הנתונים אם אין לכם גיבוי, להוריד מחדש את התוכנות שאתם משתמשים בהן. אך ים קונינסקי הגיבה עם סיבה יותר מקורית, למה סבתא שלה לא רוצה להחליף את המחשב: "סבתא לא מוכנה להחליף מחשב כי היא בטוחה שאם תחליף כל הסיסמאות ייעלמו לה".

לא רק אמא ואבא

נעמי אזוגוי-רוזנטל החליטה לעשות קומפיוטר שיימינג לדודה שלה, שהחליטה לבקש את עזרתה של נעמי בבעיית מחשב אחת. הבעיה שהיא רוצה להיפגש בתאריך מיוחד בשביל זה.

"דודה שלי, בשר מבשרי, דם מדמי, קבעה איתי תאריך רחוק שבו היא תהיה פנויה להגיע עד אלי (נסיעה באוטו של כרבע שעה) על מנת להביא לי את המחשב הנייד שלה שאוכל לעזור לה לשחזר סיסמה באימייל".

והסיפור הזוכה הוא: הסטודנט שהמחשב שלו הוא הכל חוץ ממחשב

אלכס, סטודנט להנדסה שתמיד יש לו משהו חשוב יותר מלפטופ להוציא עליו כסף. הוא מסתובב עם לפטופ 13 אינץ' בעובי של טלוויזיה מתקופת דוד בן גוריון. השמועה אומרת שבן גוריון ניסה למנוע את כניסת הטלוויזיה לבתים בישראל אחרי שהוא ראה את הלפטופ הזה, וקבע כי הוא משחית.

הלפטופ כל כך ישן שהשימוש היחידי שלו ללימודים הוא משקולת נייר לדפים. הוא מתחמם כל כך מהר שאפשר לשים סנדוויץ' גבינה בין המסך למקלדת ולהסב אותו לטוסטר.

אלכס, הסטודנט היחיד להנדסה שמשתמש במחשבים בספריות בטכניון ללימודים ולא לתמונות של חתולים וסרטונים ביוטיוב!

הסיפורים נאספו בפעילות של Asus, שהעניקה מחשב חדש לזוכה עם הסיפור הטוב ביותר.