בזמן שמרבית החברות מתעסקות במחשוב לביש ומכשירים סלולריים, HP הציגה אתמול (ד') מוצר שלטענתה ממציא מחדש את המחשב השולחני: Sprout. זהו מחשב נייח "הכל באחד", שלוקח את מודל המחשב שאנו מכירים ומשנה אותו מקצה לקצה עם הוספת תכונות כמו מקרן ומערכת מצלמות לצילום תלת-ממדי.

ממקלדת ועכבר למסכי מגע ומצלמות תלת-ממד

מחשב ה-Sprout של HP. מסך מוקרן במקום מקלדת ועכבר (צילום: HP)
מקלדת ועכבר - אאוט. מסכי מגע - אין | צילום: HP

הדבר הראשון שבולט לעין במחשב החדש של החברה הוא שבניגוד למחשבים הנייחים שלמדנו להכיר עד היום, שני האלמנטים העיקריים ״שהניעו״ אותם עד כה נעלמו: המקלדת והעכבר. במקומם, כולל המחשב משטח מגע בגודל 20 אינץ' ויחידת צילום והקרנה הממוקמת כגגון מעל המסך.

משטח המגע מאפשר למשתמשים לשלוט על המחשב באמצעות מגוון רחב של מחוות מגע והקלקות, עם תמיכה בעד 20 נקודות מגע במקביל (כלומר: שתי הידיים של שני אנשים יחד). הוא מסוגל לזהות כל אחת מאצבעות כף ידו של המשתמש בנפרד, מה שירחיב את היצע השליטה בו. כמובן שגם מסך המחשב, שגודלו 23 אינץ׳ ברזלוציית Full HD 1080p, תומך במגע, אך עם תמיכה בעד 10 נקודות מגע בלבד.

יחידת ההקרנה והצילום כוללת בתוכה ארבע מצלמות ברזולוציה של 14.6 מגה-פיקסל עם חיישן עומק, מה שמאפשר לצלם תמונות בדו או בתלת-ממד ולהריץ את טכנולוגיית RealSense מבית אינטל. באמצעותן, יוכלו המשתמשים לצלם חפצים שונים, "להעלות" אותם אל המחשב ואף להציג מודל תלת-ממדי שלהם, אותו יוכלו להזיז ולשנות באמצעות משטח המגע או עט סטיילוס, המגיע כחלק מהמערכת.

 

סורקים, מקליקים, מעצבים

לדברי החברה, היחידה הממוקמת בגגון מיועדת לגשר בין העולם הפיזי והוירטואלי, כשלצד סריקת האובייקטים היא משמשת גם להקרנת מקלדת בגודל מלא על משטח המגע, לצורך הזנת טקסט בדרך המוכרת או להקרנת תמונות. החברה אף ציינה כי המשתמשים אף יוכלו להקרין קלידי פסנתר, על מנת לשפר את הטכניקה שלהם ואף ללמוד לנגן מאפס.

עוד ב-Geektime:

בזכות יחידת ההקרנה, משטח המגע משמש לא רק כלוח הבקרה, אלא גם כמסך שני. ניתן להקרין או להעביר אליו מידע המוצג על המסך הראשי של המחשב, באמצעות מחוות מגע כמובן, כשהחלקה של האצבע כלפי מטה תעביר את התכנים בין המסכים. כך ניתן, למשל, לקחת תמונות מהמסך ולהוסיף עליהן ציורים בעזרת עט המגע.

כפי שניתן להבין, המחשב החדש מיועד בעיקר למשתמשים העוסקים בתחומים מסוימים כמו מעצבים, מהנדסי מוצר או אפילו מפרסמים, שבעזרתו יוכלו להרחיב את אפשרויות העבודה והתכנון שלהם. HP אף מתכננת להשיק מספר אפליקציות ייעודיות למשטח המגע החדש, שיציעו תמיכה רחבה יותר במחוות שליטה שונות.

 

לא רק גימיקים

מלבד התצורה החדשה והמעניינת, ה-Sprout הוא מחשב PC עוצמתי מאוד בכל קנה מידה: היא יגיע עם מעבד Intel Core i7 וזכרון עבודה בנפח 8 ג׳יגה-בייט עם אפשרות הרחבה ל-16 ג׳יגה-בייט, נפח אחסון של טרה-בייט, כל החיבורים הסטנדרטיים שאנו מכירים - USB 3.0, קורא קרטיסים, מצלמת רשת, קישוריות בלוטות' ו-WiFi, ויריץ את מערכת ההפעלה Windows 8.1.

המחשב עתיד לצאת לשוק ב-9 בנובמבר ויימכר במחיר 1,900 דולר. בעוד שהמחיר נשמע יקר מאוד, צפייה בסרטון המציג את המוצר מבהירה יפה מאוד למי הוא מיועד ומדוע קהל היעד שלו ישקול לשלם את הסכום, בתמורה לכל האלמנטים שיקבל בתמורה.

ה-Sprout הוא דוגמה לחברה שהצליחה לצאת מקופסת המחשב הסטנדרטית ולהרחיב את החשיבה שלה בנוגע לעולם המחשבים, שכולנו חשבנו לאחרונה שאולי הגיע לסוף דרכו. כעת נותר לראות אם אכן יצליח להימכר בשוק, או שמדובר על גימיק בלבד שנועד למשוך אליה את תשומת הלב.

הכתבה התפרסמה במקור באתר Geektime