מערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט, שהוצגה לפני כחודשיים, צפויה לצאת לשוק כבר באוקטובר 2021 – כך לפי מסמכי תמיכה של מיקרוסופט ואינטל.

מיקרוסופט חשפה את מערכת ההפעלה החדשה הבאה שלה ביוני האחרון, באירוע וירטואלי שעורר באז רב. אך מלבד ההבטחות הרבות שלה לשיפורים במגוון תחומים, היא לא נקבה בתאריך השקה מדויק. "תוכנית השדרוגים נמצאת בשלבי אישור סופיים וצפויה להתחיל בסוף 2021 ולהמשיך לתוך שנת 2021", כך מסרה אז מיקרוסופט.

לפי הדיווח באתר Bleeping Computer, מסמכי תמיכה שפרסמו מיקרוסופט ואינטל חשפו בטעות (או שלא) את חלון הזמנים של ההשקה. כך, אינטל ציינה את ווינדוס 11 ברשימת מערכות ההפעלה הנתמכות לדרייבר לכרטיס מסך – והגדירה את אוקטובר 2021 בתור תאריך העדכון. ענקית החומרה אמנם הסירה מאז את הציון הספציפי מהרשימה, אך הוא נשמר בארכיוני רשת.

גם מיקרוסופט חטאה בלשונה: ברשומה בבלוג שלה, ענקית הטכנולוגיה הכריזה כי יצרניות חומרה יכולות להגיש דרייברים לווינדוס 11 – וכך לדאוג שיגיעו הישר עם ההשקה. ממיקרוסופט ציינה כי עליהם לעשות זאת עד 22 בספטמבר 2021, איתות נוסף לכך שהמערכת תושק באוקטובר (או בנובמבר, לכל המאוחר).

אירוע ההשקה של ווינדוס 11 נערך ב-24 ביוני. בין היתר, מערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט תציג שינויים דרמטיים בממשק המשתמש, ותאפשר להריץ גם אפליקציות לאנדרואיד.