מקבוק פרו (צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL)
רכשתם מקבוק פרו באלפי שקלים? לא כדאי לכם שהוא יתקלקל | צילום: Justin Sullivan, GettyImages IL

לא יכולים לחכות עד שתשימו את הידיים שלכם על המקבוק פרו החדש והיפהפה של אפל? הנה פרט שכדאי לשקול לפני שאתם ממהרים לרכוש את המחשב הנוצץ במיטב כספכם.

אתר הטכנולוגיה Wired שבחן את המחשב ופירק אותו גילה שזהו המחשב "הכי בלתי ניתן לתיקון שאפל יצרו אי פעם", כך לפי הגדרתם. ואם זה לא מספיק חמור, אז הם גם מגלים כי לא רק שלא ניתן לתקן אותו, אלא שהוא  גם בלתי ניתן לשידרוג, שלא כמו מחשבי המקבוק פרו הישנים.

המסך למשל, מודבק כולו בדבק מגע אל השילדה במקום להיות מורכב עליה. אם תהיה לכם בעיה עם המסך, תאלצו להחליף את כל החלק העליון של המחשב שלכם במקום רק את המסך עצמו. וזה לא הכל, אפל אמנם מתגאים בכך שהשילדה שלהם עשויה אלומיניום שניתן למיחזור, אבל מומחים למיחזור כבר הודיעו שאי אפשר יהיה למחזר את המחשב של אפל בשום צורה כשהוא מלא כל כך בדבק.

הסיבה לכך שאפל נקטה בגישה הזאת עם מחשבי המקבוק פרו נעוצה בהצלחה הגדולה של הסידרה האחרת של המחשבים הניידים של אפל - המקבוק אייר. כשהם הוצגו לקהל, אפל רצתה לבדוק האם תהיה היענות למחשבים דקים וחזקים יותר, אבל כאלה שלא ניתנים לפירוק.

ההיענות היתה מדהימה, ואפל ככל הנראה החליטה ליישם את ההצלחה הזאת גם על סדרת הניידים הוותיקה שלהם. אמנם היא לא לוקחת בחשבון שמחשבי המקבוק פרו, שלא כמו האייר, מיועדים לאנשי מקצוע שזקוקים לשידרוגים ותיקונים סדירים במחשב שלהם.

>> כך אפל גורמת לכם לרכוש את המוצרים שלה

>> וגם: הסוף לתעלומה: למה נוספו לכם פתאום עשרות חברים בפייסבוק?