אפליקציה ללא גלוטן

לפני שחולי צליאק קונים מצרכי מזון הם צריכים לחשוב פעמיים איזה מזון אינו מכיל גלוטן, אותו רכיב שאליו הם רגישים. הבעיה היא שגם מזון שלא מכיל גלוטן, אלא רק יוצר בסביבת גלוטן, עלול להיות מסוכן עבורם. לכן היצרנים מחויבים לדווח גם על הימצאות גלוטן במוצריהם וגם על ייצורם בסביבה כזו.

בלי גלוטן (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אילוסטרציה | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אפליקציה חדשה של ארגון זכויות הצליאק מאפשרת לבדוק אם מוצר כלשהו מתאים לשימוש של חולי הצליאק או לא, באמצעות סריקת הברקוד שלו. על פי מאגר הנתונים עליו מתבססת האפליקציה ניתן לדעת אילו אלרגנים מצויים במרכיבים, לצפות בתגובות המשתמשים ואף לדרג את המוצר.

בחלק מהמוצרים ישנו גם סקר שוק שמציג היכן אפשר לרכוש את המוצר בזול, שכן לעתים קרובות המוצרים ללא גלוטן יקרים משמעותית מאחרים. כמו כן, ניתן לבצע חיפוש ידני במאגר הנתונים של האפליקציה, לצפות בהצהרות היצרן ובפירוט כשרות המוצר.

להורדה: אנדרואיד | iOS

זוכרים בלי להסתבך

שוב שכחתם לעבור בסופר השכונתי ולקנות את החלב שבדיוק אזל במקרר הביתי? ומתי לאחרונה הרמתם טלפון לאמא לשאול מה שלומה? חיינו עמוסים מכדי לזכור את כל הפרטים הקטנים, ועל כן כמות האפליקציות הקיימות לניהול משימות ותזכורות נמצאת בשנים האחרונות באינפלציה מטורפת. אך לא כולן מצליחות להיות פשוטות מספיק כדי שנטרח בכלל להשתמש בהן.

One Touch Reminder היא אפליקציה שתאפשר לכם לייצר תזכורות שיופיעו כהתראות במכשיר האנדרואיד. מזינים כותרת, כותבים תיאור קצר ומוסיפים את התזכורת, והיא תופיע כהתראה, בלי צורך להיכנס לאפליקציית היומן כדי לקרוא את התוכן שלה. ההתראה תמשיך להופיע, כמו שאר ההתראות על מיילים והתראות מאפליקציות שונות, עד שנסמן שביצענו את המשימה.

להורדה: אנדרואיד

יוטיוב צף

כמה פעמים ניסיתם לצפות בסרטון ביוטיוב ופתאום לחצתם על הודעת וואטסאפ שהגיעה - מה שגרם להפסקת הסרטון עד לחזרה לאפליקציית יוטיוב?

באמצעות אפליקציית FlyTube תוכלו להמשיך לעבוד במקביל לצפייה. לאחר ההתקנה, תוכלו ללחוץ על כפתור השיתוף ביוטיוב ולבחור בסמל האפליקציה. לאחר הבחירה ייפתח חלון צף, בו ימשיך הסרטון להתנגן. את החלון תוכלו להזיז ממקום למקום על המסך ולעשות במקביל כל פעולה אחרת במכשיר.

להורדה: אנדרואיד

מתחתנים בלי כאב ראש

מתחתנים בקרוב? מכירים זוג שעומד להינשא? ההכנות לקראת היום המאושר נמשכות לאורך זמן רב וכנראה שתרצו שהן יתבצעו על הצד הטוב ביותר. עם פתיחת עונת החתונות בעוד כשבוע וחצי, כדאי שתדעו שאפליקציית ארגון החתונות הוותיקה iWed הגיעה לאחרונה גם לאנדרואיד.

מזל טוב (צילום: Neil Johnson, Istock)
אילוסטרציה | צילום: Neil Johnson, Istock

מלבד מונה מפורט שיספור כמה ימים, שעות, דקות ושניות נותרו עד הרגע המאושר, האפליקציה מאפשרת להגדיר משימות אישיות על פי קטגוריות שונות. למשל, תחת קטגוריית אולם אירועים ניתן לבחור אולם, לסגור מחיר למנה, לבחור קייטרינג ולברר ברבנות אם תאריך החתונה מתאים.

ניתן לנהל גם תקציב מפורט ולעקוב אחר עלות כל מרכיב בחתונה. אפשר להוסיף רשימת מוזמנים, לפנות לספקים וגם לצלם תמונה או שתיים מרגעים שונים בתהליך. היתרון הגדול הוא שתחת כל קטגוריה ממליצה האפליקציה המלצות מועילות שונות, כמו למשל תיאום ציפיות מול הדי.ג'יי או הצלם ומתי כדאי לבצע כל משימה ומשימה.

להורדה: אנדרואיד | iOS