זוכרים את למינגס? ואת דאבל דראגון וקינגס קווסט? אם עניתם בחיוב, יש לנו רוצח זמן חדש בשבילכם: אתר שמאגד אלפי משחקים מהמחשב שהקדים את זמנו והביא יכולות גרפיקה וסאונד מתקדמות למשתמשים רבים בשנות ה-80 וה-90

אוקיי, אנחנו יודעים מה אתם הולכים לעשות בשעות הקרובות. יותר מ-10,000 משחקים של מחשב האמיגה (Commodore Amiga) הועלו לרשת וזמינים עכשיו למשחק ישירות מהדפדפן ללא צורך בהורדות או התקנות.

כל הטוב הזה – בחינם

היוזמה, כמו בפעמים הקודמות, היא של ארגון Internet Archive, שלקח על עצמו לשמר תרבות דיגיטלית ודפי רשת ובמסגרת זו הוא מעלה מדי פעם מוסיקה, וידאו ומשחקים ותיקים לרשת. הפעם הועלה איזור מיוחד באתר שמוקדש למחשב האמיגה של חברת קומודור. כך למשל האמיגה 500, שהושק ב-1987 ונחשב למחשב הדגל של החברה, הצליח להביא לכל בית יכולות גרפיות וסאונד שאפיינו מחשבים יקרים הרבה יותר. 

_OBJ

תשכחו מריו 2016 ותתקדמו לסיאול 1988

אז מה הפייבוריטים שלכם? בין הקלאסיקות הרבות שאני מצאתי באתר ניתן למנות את Summer Olympiad, Lemmings, דאבל דראגון, Bubble Bobble, Turrican, R-Type, סדרות הקווסטים של סיירה און-ליין כמו Police Quest, King’s Quest, Space Quest ואפילו לארי ומשחק ההרפתקאות Where in the World is Carmen San Diego;

בנוסף, ניתן למצוא גם כותרי סימולציה ומרוצים כמו A320 Airbus, Formula 1, Flight Simulator וכותרים בלתי נשכחים כמו PacMan ו-Arkanoid. חוץ ממשחקים הצלחנו למצוא גם כמה תוכנות כמו למשל Deluxe Paint, הסבתא של פוטושופ ו-Acid House הפסיכדלית.

מהניסיון שלנו, לא כל הכותרים עובדים, וחלקם עובדים אבל לא בצורה חלקה, כך שלא מן הנמנע שתיתקלו בלאגים, אבל היי, בשביל אלו שכן עובדים ובשביל כמה שזה עולה – שווה לנסות. אגב, לפחות מהניסיון שלנו האתר והאמולטור שלו עובדים בצורה טובה יותר על דפדפן ה-Edge מאשר הכרום.

לכניסה לדף המשחקים של מחשב ה-Amiga

פורסם במקור ב-Geektime

עוד ב-Geektime

מופע שנות ה-90: יותר מ-2,000 משחקי DOS זמינים עכשיו למשחק בדפדפן שלכם
מסע בזמן: קבוצה ישראלית חדשה שומרת ומתעדת משחקי מחשב ישנים