עד שהתרגלנו לשני סימני ה-V בוואטסאפ ומשמעותם, אמש (ד') הוציאה החברה עדכון שהפך את הקערה על פיה ועל הדרך פגע אנושות בסיכוי של המשתמשים לרמה כלשהי של פרטיות.

העדכון החדש, שיצא במקביל לכל מערכות ההפעלה הסלולריות - מ-iOS ואנדרואיד, דרך Windows Phone ועד בלקברי ומכשירי נוקיה הישנים - מוסיף לשני סימני ה-V על הודעות יוצאות קצת צבע. מעתה, הודעה שנקראה על ידי איש הקשר אליו נשלחה - סימני ה-V בתחתיתה ייצבעו בכחול.

ההבדל בין הודעה שלראשונה, התכונה הגיעה במקביל גם ל-Windows Phone וטלפונים ישנים

כידוע, עד כה ניתן היה לדעת מתי ההודעה הגיעה למכשירו של הנמען בעזרת שני סימני ה-V האפורים. עם זאת, לא ניתן היה לדעת האם לאחר שהתקבלה במכשירו הוא אכן קרא אותה או שמא התעלם באלגנטיות. עתה ניתן לדעת בוודאות כי הוא קרא אותה - ובלחיצה ארוכה על הודעה יוצאת ובחירה ב"מידע" (או סימן ה-i בראש האפליקציה) אף לצפות בשעה בה הדבר אירע.

בנוסף, מאפשר העדכון לצפות במלוא ההסטוריה של הודעות בקבוצות - כולל השעה בה פתח אותה כל אחד מחברי הקבוצה. המשמעות היא כנראה אסון עבר מי שחבר בקבוצות אותן הוא בחר "להשתיק".

עם זאת, ניתן להתחמק מהשלכות העדכון: בדיקת NEXTER מעלה כי מי שלא עדכן את האפליקציה - אנשי הקשר שלו לא יראו את סימני ה-V של ההודעות שנשלחו אליו הופכים לכחולים. מצד שני, הלא-מעודכן כן יוכל לראות מתי חבריו שכבר עדכנו את האפליקציה קראו את הודעותיו.

עוד ב-NEXTER: