אחרי שוואטסאפ הגיעה סוף-סוף למחשב לפני כשנה וחצי, עכשיו מתקרבת אליו גם דרך ההתכתבות האחרונה שעדיין הכריחה אתכם להשתמש במקלדת המגע הקטנה ומוקפת האוטוקורקט של הסמארטפון.

בסוף השבוע הציגה מיקרוסופט גרסה ניסיונית חדשה של אפליקציית סקייפ. בגרסה זו, הודעות SMS מתאחדות עם הודעות הסקייפ הרגילות ומסתנכרנות מהסמארטפון למחשב, כך שאפשר לכתוב הודעות סמס לחברים מהמקלדת הפיזית הנוחה וללא צורך להרים את הסמארטפון מהשולחן כדי לקרוא את התשובות שלהם.

עם זאת, האפליקציה זמינה כרגע למעט מאוד אנשים: הגרסה הניסיונית זמינה למשתמשי הסמארטפונים של מיקרוסופט בלבד, ובתנאי שהם רשומים לגרסאות תוכנה ניסיוניות של ווינדוס 10. עם זאת, החברה הבטיחה כי בעתיד תהיה האפשרות פתוחה לכל משתמשי ווינדוס 10 (כלומר: אלו שמשתמשים בה גם במחשב וגם בסמארטפון).

שליחת SMS ממחשב דרך סקייפ (עיצוב: מיקרוסופט)
כך נראית שליחת סמס ממחשב דרך סקייפ | עיצוב: מיקרוסופט

כרגע, לא ברור האם סנכרון סמסים מתוכנן להגיע גם למשתמשי אפליקציית סקייפ באנדרואיד ואייפון. בעבר הציגה מיקרוסופט את יכולת שליחת הסמסים ממחשב כיכולת ייחודית לסמארטפונים שלה, אך בתחילת השנה הוציאה גרסה בסיסית של סנכרון סמסים גם למשתמשי אנדרואיד, דרך העוזרת האישית שלה קורטאנה. מצד שני, יש לציין כי סנכרון הסמסים של קורטאנה בסיסי ביותר ומאפשר רק לראות סמס שהגיע כרגע ולענות לו, ולא לראות הודעות קודמות.

לסקייפ היסטוריה ארוכה של קישור בין מחשבים לטלפונים. היא היתה בין התוכנות הראשונות שאפשרו לבצע שיחות ממחשבים לקווי טלפון, ואף לשלוח SMS, אם כי שירותים אלו היו בתשלום. סנכרון סמס בין הסמארטפון לווינדוס אינו דורש תשלום נוסף מעבר לתעריף הסמס הרגיל בתוכנית הסלולר של המנוי (בארץ: 5,000 הודעות בחודש חינם).