נוקיה לומיה  1020
עכשיו תוכלו לצלם תמונות ממש איכותיות לפייסבוק

נוקיה הכריזה הערב רשמית על המכשיר שכה שמענו עליו בחודשים האחרונים והראשון של החברה עם מצלמת ה-PureView בעלת 41 מגה פיקסל המבוסס על ווינדוס פון 8. זהו הלומיה 1020, המצויד בדור השני של הטכנולוגיה החדשנית וכבר הושק בעבר על הנוקיה 808, אולם רבים המתינו וציפו שנוקיה תביא סוף סוף את הטכנולוגיה גם למערכת של מיקרוסופט, והיום זה קרה. באירוע ההכרזה בניו-יורק חשף מנכ”ל החברה, סטיבן אלופ את המכשיר החדש ובאופן לא מפתיע הוא נראה דומה לדור הנוכחי, הלומיה 920, אולם המצלמה דווקא כמעט ואינה בולטת החוצה יתר על המידה וסה”כ עוביו עומד על 10.1 מ”מ.

41 מיליון סיבות

קשה לפספס את המצלמה מאחור והעיגול השחור הגדול במרכז, עליו נכתב כמות הפיקסלים שלא משאיר הרבה מקום לספק. המצלמה מסוגלת לצלם תמונות ב-34 ו-38 מגה פיקסל בפורמט 16:9 או 4:3, וכאשר מצלמים תמונות באבחנה גבוהה המצלמה פועלת בדומה לטכנולוגיה של ה-UltraPixel של HTC ומצלמת מספר תמונות ב-5 עד 7 מגה פיקסל ומאחדת אותם לכדי תמונה אחת, חדה, עשירה בפרטים ואיכותית מאוד. במצלמה מוטמעת גם טכנולוגיית Floating Lense המייצבת את התמונה, אופטיקה של Zeiss, שש עדשות וכן פלאש Xenon חזק.

היא גם מצוידת בתכונות השמורות למצלמות הדיגיטליות החצי-מקצועיות כמו קביעת מהירות צמצם באופן ידני, בחירת ISO, כיוון עוצמת הפלאש, חשיפה ועוד, זאת על גבי אפליקציית Nokia Pro Camera. בצד הווידאו המצלמה מצלמת לא יותר מ-1080p ב-30 פריימים לשנייה עם זום x4 והבטחה של נוקיה לאיכות סאונד סטריאופונית ובקדמת המכשיר מצלמה 1.2 מגה פיקסל עם עדשה רחבה.

מפרט המכשיר נשאר דומה לדור הנוכחי כשהלומיה 1020 מגיע עם מסך 4.5 אינצ’ מסוג AMOLED HD ברזולוציה 1280×768 וזכוכית גורילה גלאס 3. לדברי נוקיה, המסך קריא גם באור שמש ישיר והוא פועל גם עם כפפות, בדומה ללומיה 920.

צפו בפרסומת של המכשיר: 

 

בפנים נמצא מעבד כפול ליבה 1.5GHz מסדרת Snapdragon S4, זיכרון 2 ג’יגה בייט ראם, 32 ג’יגה בייט לאחסון, קישוריות LTE ו-HSDPA, חיבור WiFi ו-Blueooth 3.0 לצד GPS ו-NFC. הסוללה הבלתי ניתנת להחלפה היא בהספק של 2,000mAh ואין אפשרות להטעינה בצורה אלחוטית. במקום זאת נוקיה תציע כיסויים במספר צבעים התומכים בטעינה אלחוטית למטען שכבר הושק בשנה שעברה.

יחד עם המכשיר נוקיה הציגה מספר אביזרים כמו ה-Nokia Camera Grip המספק גם גריפ לאחיזה נוחה יותר במכשיר ומשולב בסוללה חיצונית המספקת עוד כ-13 שעות דיבור או 16 ימי המתנה או 6.8 שעות צילום וידאו. ה-Nokia Camera Grip מצויד גם בחצובה הצפויה להגיע לשוק ביולי 2013 במחיר לצרכן של 79 דולר.

נוקיה הכריזה על זמינותו של הלומיה 1020 בארה”ב בלבד לבינתיים ויימכר ברשת AT&T במחיר של  299.99 דולר בחוזה שירות החל מ-26 ביולי (בעוד כשבועיים) וייתכן כי בהמשך נראה את המכשיר גם באירופה וגם בישראל.

לכתבות נוספות באתר TGspot