סמארטפון הסקר היומי (צילום: thinkstock)
צילום: thinkstock

צילום מסך הסמארטפון הוא קל. מה שקשה הוא לזכור את צירופי המקשים והצורות בהן יש ללחוץ עליהם כדי לעשות זאת בדגמים שונים. אספנו בשבילכם את הקיצורים בכל הדגמים הנפוצים.

אייפון

בכל דגמי האייפון, מלבד הראשון, צילום מסך מתבצע על ידי לחיצה על כפתור הבית וכפתור ההדלקה/כיבוי יחד ועזיבתם יחד לאחר עד שנייה אחת. המכשיר ישמיע צליל צילום והמסך יהבהב פעם אחת.

אנדרואיד

כמעט בכל מכשירי אנדרואיד המבוססים על גרסה 4 ומעלה - החל מנקסוס 4/5, דרך סוני אקספריה ועד מכשירים סיניים - צילום מסך מתבצע על ידי לחיצה על הדלקה/כיבוי והנמכת ווליום יחד והחזקתם למשך כשנייה וחצי, עד להשמעת צליל צילום והצגת מסגרת סביב המסך.

נציין כי במכשירי LG G2/G3, בניגוד לשאר מכשירי האנדרואיד, כפתור הנמכת הווליום וההדלקה/כיבוי צמודים אחד לשני, כך שאין צורך בלחיצה על כל אחד מהם באצבע נפרדת. במקום זאת, ניתן להניח אצבע על שניהם וללחוץ יחד עד לצליל הצילום והופעת המסגרת על המסך.

יוצאי הדופן הם מכשירי סמסונג גלקסי, בהם מתבצע צילום המסך בצורה שונה: בדומה לאייפון, הם דורשים לחיצה על כפתור הבית וכפתור ההדלקה/כיבוי יחד, אך כמו מכשירי אנדרואיד, דורשים להשאיר את הכפתורים לחוצים עד לצליל צילום והופעת מסגרת סביב המסך.

נציין כי בכמה מכשירים קיימות אפשרויות לצילום מסך במחוות שונות ובעזרת עטי מגע, ועריכת התוצאה לאחר מכן. עם זאת, לא כללנו אותן כאן מאחר והן רק תוספת ליכולת המובנית.

Windows Phone

בסמארטפונים המריצים את גרסא 8.0 של מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט, לחיצה על כפתור ההדלקה/כיבוי והחזקתו בזמן לחיצה על כפתור הבית תפעיל את צילום המסך.

מכשירים המעודכנים לגרסה 8.1 של המערכת דורשים לחיצה קצרה (כרבע שנייה) על כפתור ההדלקה/כיבוי וכפתור הגברת הווליום יחד.

אוקיי, צילמתי מסך. איך אני רואה את הצילומים ומשתף אותם?

כאן כל המכשירים מתנהגים בדיוק באותה צורה: לאחר הצילום, היכנסו לאפליקציית "תמונות" / Photos או "גלרייה" / Gallery (ברוב מכשירי אנדרואיד) וחפשו תיקייה בשם Screenshots ("צילומי מסך").