האייפון 8 החדש וגירסת הפלוס שלו יגיעו לחנויות בישראל באופן רשמי ב-27.9  28.9 - חמישה שישה ימים בלבד לאחר ההשקה בחו"ל. כך נמסר מ-iDigital, שנכון לעכשיו היא היבואנית הראשונה של אפל בישראל שמכריזה על תאריך השקה. 

עדכון: ההשקה, לפי אפל, הייתה אמורה להתקיים בישראל (לצד עוד מדינות, כמו בולגריה, איי מן, ליכטינשטיין, סעודיה ואחרות) ב-29.9. מאחר שמדובר בערב יום כיפור נציגים ישראלים הסבירו את זה לאפל וקיבלו אישור להקדים את זה ביום. לאחר בירור נוסף עם iDigital נמסר שהתאריך יהיה 28.9 (כלומר בחצות שבין 27 ל-28).

עדכון 2: רשת iStore הצרפה להודעה.

מחיר הדגם הבסיסי בארה"ב הוא 699 דולר (50 דולר יותר מאשר הדגם הקודם). לאחר הורדת מס הרכישה על טלפונים ובהסמתך על מחירי הדגמים הקודמים - בישראל האייפון צפוי לעלות כ-3,400 שקלים לדגם הבסיסי (יש דגמים עם אחסון בנפח 64 או 256 גיגה).

טרם נמסרו תאריכי השקת אייפון X, שייצא בארה"ב ב-3.11 ויעלה 999 דולר לדגם הבסיסי. למי שלא חייב אייפון חדש, נזכיר כי יש שלל מכשירים סינים בטווח מחיר של כ-2,000 שקלים.

שלושת דגמי האייפון הוצגו אתמול על ידי אפל. אנחנו ליווינו את ההשקה בשידור חי ב-NEXTER. אייפון 8 ו-8 פלוס, שהיו הבשורות הפחות משמעותיות באירוע הזה, נראים בדיוק כמו אייפון 7 ו-7 פלוס. המעבדים שופרו, הרמקולים חזקים יותר ב-25 אחוז, הצבעים חדים יותר, ואפל הציגה לראשונה במכשיריה תמיכה בטעינה אלחוטית בתקן Qi.

מפתחות הצמצם במצלמות האחוריות הם F/1.8 לעדשה הרחבה ו-F/2.8 לעדשת הזום. התמונות שהם מציגים אמורות להיות חדות יותר ורואים הרבה יותר פרטים באמצעות הטכנולוגיה החדשה. יש אפשרות לצלם בתאורה נמוכה וב"תאורת פוטרט" - המכשיר יידע לשנות את הבהירות של הרקע ולהשאיר את רמת התאורה המיטבית על הפנים של המצולם, ואפילו למחוק את הרקע, כך שאפשר לצלם תמונת דרכון בלי להידחס לתא צילום.