כבר 6 שנים טוענת אפל בכל שנה כי ביצעה את השדרוג הגדול ביותר בתולדות האייפון. אך ייתכן שבעתיד הלא רחוק יעבור המכשיר שינוי דרמטי שלעומתו יחווירו כל הקודמים. לפי דיווחים חדשים שמגיעים בימים האחרונים, עומד כל מבנה המכשיר להשתדרג בשנים הקרובות באופן שיביא איתו חידושים באופן השימוש במכשיר.

אין תמונה
גמיש? אנחנו מחכים לאייפון שקוף. קונספט ישן לאייפון 5

הדיווח הראשון, שמגיע מאתר תעשיית האלקטרוניקה הטייוואנית DigiTimes, החברה מפתחת בימים אלה שבבים חדשים למסכי האייפון, שישלבו את השליטה על התצוגה והמגע, הנשלטים היום על ידי שני שבבים שונים. השבבים המאוחדים יאפשרו ייצור של מסכים דקים יותר וכמעט חסרי שוליים.

אך דרמטית אף יותר היא הטענה כי המסכים דקי-הפרופיל והשוליים הללו ישלבו גם את טכנולוגיית זיהוי טביעות האצבעות של אפל, כך שכל המסך יוכל לבצע סריקת טביעות אצבע. כך תוכל החברה לוותר על כפתור הבית וליצור מכשירים שצידם הקדמי ריק מלבד המסך והאפרכסת.

מעט אחר כך הגיע דיווח מאתר Business Korea, ולפיו מקורות בתעשייה טוענים כי החברה שוקלת "ברצינות" מעבר מטכנולוגיית המסכים הנוכחית שלה לטכנולוגיית OLED עד 2018. מסכי OLED, שכבר משולבים בשעון של אפל ומיוצרים על ידי LG וסמסונג, מבוססים על חומר אורגני פולט אור ומתאפיינים בצבעים טבעיים יותר, בהירות גבוהה יותר, צריכת חשמל נמוכה ומעל הכל - גמישות.

לפי המקור, שימוש במסכי OLED באייפון יאפשר לחברה ליצור מכשיר גמיש, אך לא ברור האם הכוונה למכשיר בתצורה רגילה עם יכולת להתכופף קלות, בדומה למכשירי LG החדשים, או שמא למכשיר גמיש ממש שיכול לשנות את צורתו או להתקפל.

השינויים הללו לא יקרו השנה, אלא ככל הנראה ב-2018. בינתיים, הדיווחים האחרונים בנוגע לאייפון 6s מדברים על השקה בסוף ספטמבר, מצלמת סלפי עם תמיכה בצילום וידאו באיכות Full HD, מצלמה אחורית עם חיישן 12 מגה-פיקסל, מסך המבדיל בין נגיעה קלה ללחיצה חזקה, מעבד חדש וזיכרון עבודה מוגדל בנפח 2 גיגה-בייט.