אייפון 5 (צילום: The Verge)
אייפון 5, גם פרוץ | צילום: The Verge

חמישה חודשים אחרי שאייפון 5 יצא לשוק, מוציאה היום (ג'), חבורת המתכנתים Evad3rs, את הפריצה (Jailbreak) הראשונה למערכת ההפעלה iOS 6.1. משתמשים עם מכשירים ישנים פרוצים יוכלו לראשונה להוריד פריצה שמתאימה למערכת ההפעלה החדשה ובכך לשדרג את מערכת ההפעלה שלהם.    

נקסטר גם בפייסבוק

בנוסף, אנשים שקנו מכשירים חדשים כמו אייפון 5, אייפד מיני או אייפד מדור רביעי, עליהם מותקנת כבר מהקופסה מערכת ההפעלה iOS 6 יוכלו לראשונה להוריד פריצה למכשיר שלהם.

המכשירים שתומכים בפריצה הם האייפון, אייפד, מיני אייפד, אייפוד טאץ' ואפילו אפל טי. וי. הפריצה מתאימה לעדכון האחרון של מערכת ההפעלה iOS, כך שאין צורך אפילו להחזיר לגירסה קודמת במידה ועידכנתם לאחרונה את מערכת ההפעלה שלכם.

 

הפריצה מאפשרת למשתמש לעשות כרצונו עם המכשיר. הוא יוכל להתקין אפליקציות שאינן קיימות בחנות האפליקציות של אפל, וכן לעשות שידרוגים ושינויים למערכת ההפעלה של אפל. חשוב להדגיש שההתקנה של הפריצה מסירה את האחריות על המכשיר, והמשתמש לא יוכל לעדכן את המכשיר בעדכונים הבאים של מערכות ההפעלה מכוון שכל עידכון חוסם את הפריצה.

פריצת המכשיר היא אינה עבירה על החוק. מה שכן יכול להיות עבירה על החוק היא התקנת אפליקציות בתשלום בחינם, דבר המאפשרת הפריצה הנחשב לגניבה.

הפריצה החדשה דורשת מחשב להתקנה. ניתן להוריד בגירסה לווינדוס, מק או לינוקס. הסבר קצר על ההתקנה מסופק באתר, וההתקנה עצמה פשוטה מאוד. הקבוצה אפילו פרסמה סרטון קצר המסביר את התהליך. את הפריצה ניתן להוריד כאן.

>> באיזו חברת הייטק הכי שווה לעבוד?

>> האתר שיעזור לכם לקנות ולמכור אייפון יד שנייה