בפרק הזה: נכיר תוכנות שיעשו את השינה שלנו איכותיות יותר

כדאי לקרוא אם: אתם סובלים מנדודי שינה

אפשר לוותר אם: אתם ישנים מספיק טוב גם ככה

שליש מתקופת חיינו עוברת עלינו בשינה – ולאייפון (iPhone) יש מה לתרום גם בתחום הזה. בחנות האפליקציות מסתובבות לא מעט תוכנות שרוצות לעזור לנו להירדם מהר יותר, לנוח בצורה טובה יותר ולקום מאושרים.

לישון ולתכנת

התוכנה הראשונה שכדאי לכם להכיר בכלל לא מציעה גירסה לאייפון. Pzizz היא תוכנה בתשלום שניתן להתקין על המק או ה-PC. לתוכנה שלושה מצבים - שינה, מנוחה ומדיטציה – כשכל אחד מהם מייצר קטע מוסיקלי באורך אותו ניתן לקבוע מראש. נוסף למוסיקה הקטע כולל הדרכה קולית בטכניקת NLP ופעימות שמעודדות שינה ומנוחה עמוקה.

המערכת של Pzizz מייצרת בכל פעם קטע מוסיקלי חדש, כדי שלא תשתעממו ותוכלו ליהנות מהחוויה. מה הקשר לאייפון? את הקטעים שיצרתם על גבי המחשב האישי ניתן לייצא לאייטונס ולסנכרן אותם לרשימות ההאזנה על האייפון, וכשרוצים לישון פשוט להשמיע אותם. מפתח Pzizz עובדים על גירסה מלאה לאייפון שתאפשר ליצור קטעים מוסיקליים ישירות מהמכשיר.

מנוחת צהריים

אם אתם שייכים לקבוצה המצומצמת של האנשים שיכולים להרשות לעצמת מנוצחת צהריים, התוכנות של Tesla Softeware ישמחו לעזור לכם. לחברה 12 תוכנות שונות המתיימרות לסייע בשינה, נמנום או התחדשות מנטאלית ואנרגטית. חלק מהתוכנות מוצעות להורדה בחינם וחלק עולות 99 סנטים. לאחר ההפעלה ניתן לבחור ברעשי הרקע הרצויים, כגון פעמונים טיבטיים, אחשי יער או פכפוכי מים, ולשלב אותם עם פעימות הרקע שיכוונו את המוח שלכם בכיוון ה"נכון". Ambiance Classic מציעה כלים דומים באותו מחיר, ובקולות הרקע שלהם תוכלו אפילו למצוא חרבות אור בסגנון סדרת מלחמת הכוכבים.

tesla-type

 

ambiance

שעון מעורר

Chilli X מציעה תוכנת שעון מעורר המשוכללת קצת יותר מהשעון שמגיע עם המכשיר. Playlist Alarm Clock מאפשרת לבחור רשימת שירים (אותה עדיף להכין באייטונס ולא מתוך התוכנה עצמה) המיועדת לשינה או להשכמה. ניתן לקבוע את שעת ההשקמה, את משך זמן הנגינה ואת הרשימה הרצויה.

chilli-UI

שנת הזן

לבסוף, לחובבי הזן הזקוקים לא רק למוסיקה מרגיעה אלא גם לפעילות מרגיעה, iZen Garden מביאה לכם את גן הזן הטוב והמוכר אל הכיס. הפעילו את התוכנה, בחרו את הגן, בחרו את המוסיקה, בחרו את האבנים, הצמחים ועוד מספר פריטים לאכלס בהם את הגן, והשתמשו באצבע שלכם כדי ליצור תבניות סביבם תוך שאתם נכנסים למצב מדיטציה עמוק ומרענן.

zen, אייפון, iphone

<< בפרק הקודם: איך להשתמש באייפון כדי לשפר את אימון הכושר | בפרק הבא: האייפון הוא יופי של בייביסיטר >>