אחד האלמנטים לו חיכו רבים משתמשי ה-iOS הם ווידג'טים אינטראקטיבים, שהם למעשה אחד המאפיינים הבולטים ביותר במערכת ההפעלה אנדרואיד. ההמתנה המרובה השתלמה בסופו של דבר, כשאפל הציגה אפשרות להטמעת ווידג'טים ישירות במרכז העדכונים בגרסת ה-iOS 8. אספנו עבורכם שישה ווידג'טים מומלצים במיוחד לאייפון שלכם.

Favorite Contacts Launcher

עם כל הכבוד לאייפון, רבים מאיתנו כבר שכחו למעשה את הסיבה שלשמה, בין היתר, הוא נוצר. אנחנו מדברים כמובן על הפעולה הבסיסית ביותר שגם כל טלפון שאינו חכם במיוחד יודע לעשות – חיוג ושליחת הודעות. הווידג'ט הזה הוא למעשה קיצור דרך לחיוג מהיר או שליחת הודעה מהירה לעד חמישה אנשי קשר מועדפים ישירות ממרכז העדכונים, אך עם טוויסט קטן: אפשר לשלוח הודעה לאיש הקשר הנבחר לא רק באפליקציית ה-SMS המובנית, אלא גם באפליקציית המסרים וואטסאפ. חשוב לציין שהווידג'ט זמין להורדה בגרסה החינמית שמציעה עד שלושה אנשי קשר, ואילו תמורת רכישה פנימית ביישומון עצמו ניתן לבטל הגבלה זו.

מחיר: חינם

Fantastical

אחת האפלקציות המרכזיות ביותר בחייו של כל משתמש היא כמובן לוח השנה. פגישות בעבודה, ימי הולדת ונישואין, ארוחות חשובות ומה לא – הכל מתרכז בתוך היומן הדיגיטלי שלנו. Fantastical היא למעשה אפליקציית לוח שנה למשתמשי האייפון שמציעה בין היתר גם ווידג'ט למרכז העדכונים. המידע פרוש בצורת לוח שנה מלא על מרכז העדכונים, עם אפשרות לדפדף ולצפות באירועים צפויים בצורה ויזואלית נוחה וברורה. עם זאת, עקב מגבלות הגן הסגור של אפל, על מנת להוסיף אירוע בתאריך מסויים עדיין יהיה עליכם להיכנס לאפליקציה עצמה.

מחיר: 2.99 דולר

DataMan Pro

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבדוק בעת כריכת חוזה עם מפעילה סלולרית מסויימת הוא חבילת הגלישה, שכידוע מואטת לאחר נפח מסויים, או במקרים מסוימים אף נעצרת לחלוטין. הווידג'ט הזה ינתח את הרגלי הגלישה והשימוש שלכם, יציג ויתריע בפניכם עוד כמה זמן נותר לכם עד לגמר החבילה והתחדשותה. ביישומון ניתן לצפות בצורה ויזואלית ונוחה כמה נותר לכם לסיום המכסה, בתוספת המלצות כמה עליכם לגלוש בכל יום/שבוע על מנת לא לחרוג מהמגבלה. חשוב לציין שהווידג'ט מנתח את הנתונים שהוזנו מבעוד מועד בכניסה הראשונית לאפליקציה.

מחיר: 5.99 דולר

Evernote

מי מאיתנו לא מכיר את האפליקציה עטורת השבחים Evernote? מדובר באפליקציה הטומנת בחובה גם אפליקציית פתקים, רשימת קניות, תזכורות, אפשרות לאחסון מאמרים נבחרים ותמונות – והיד עוד נטויה. היישומון המדובר מציג בצורה ויזואלית ונוחה את כל המדיה והמסמכים המאוחסנים באפליקציה עצמה – ישירות ממרכז העדכונים. בנוסף, כמובן, ניתן להוסיף מזכר, תזכורת או אף רשימת קניות דרך היישומון – אך גם כאן יהיה עליכם להזינו מבעוד מועד באפליקציה.

מחיר: חינם

Battery Graph Widget

על אף שחיי הסוללה השתפרו במכשירים החדשים, אפל עדיין אינה מאפשרת לנתח את חיי הסוללה – לפחות לא באופן מובנה. אמנם, קיימת אפשרות לקבל מידע אודות האפליקציות שזוללות את חיי הסוללה – אך לא מעבר לכך. הווידג'ט הזה יציג לכם בצורת גרף ויזואלי את הזמן שנותר עד שהסוללה תתרוקן ואף יציג את השעות והדקות בהתבסס על זמן השימוש האישי. מתוך הגרף, ניתן גם לעקוב אחר האחוזים שעולים ויורדים – בהתבסס, שוב, על משך זמן השימוש של המשתמש.

מחיר: 1.99 דולר

Yahoo! Weather Widget

אפליקציית מזג האוויר של יאהו! היא בין האפליקציות המורדות ביותר בחנות היישומים של אפל. הווידג'ט שלה למרכז ההתראות יציג בצורה נוחה וברורה מהו מזג האוויר בהתבסס על מיקומנו הנוכחי, בתוספת מראה ויזואלי מרהיב. בנוסף, הוא יציג מהן הטמפרטורות החזויות להמשך הימים והשעות הקרובים.

מחיר: חינם

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot