אייפון 6, קונספט
קונספט של אייפון 6

לפי דיווח שהתפרסם הבוקר (ב'), בוול סטריט ג'ורנל, לאחרונה החלה אפל בבחינת האפשרויות לייצור אייפונים ואייפדים  בעלי מסכים בגדלים שונים. גורמים בחברות האסייתיות המספקות לאפל רכיבי חומרה דיווחו כי היא ביקשה מהם מסכי סמארטפונים גדולים יותר ממסך האייפון 5 שגודלו 4 אינצ'ים ומסכי טאבלטים בגודל של כמעט 13 אינצ'ים – גודל שעשוי לבשר על דגם אייפד היברידי שיתחרה בטאבלטים של גוגל ומיקרוסופט, שרבים מהם מגיעים עם תחנות עגינה בדמות מקלדות ההופכות אותם למעין מחשבים ניידים זולים.

בואו לפייסבוק של נקסטר

חשוב לזכור שעצם הבקשה לדגמים לבחינה אינה אומרת שנראה בקרוב אייפון ואייפד מוגדלים. אפל בוחנת בכל שנה כמה עיצובים אפשריים שונים למכשיריה, ולא כל עיצוב שנבחן הופך למוצר מסחרי.

אך למרות זאת, הפעם הסיכוי שזה יקרה גדול יותר מבעבר. החברה, ששלטה במשך כשלוש שנים על שוק הסמארטפונים ללא עוררין, איבדה בשנתיים האחרונות את ההובלה לטובת סמסונג. הסיבה היא שלמרות היותו של האייפון דגם הסמארטפון הנמכר בעולם, הוא לא מסוגל להתחרות מול עשרות סוגי דגמי הגלקסי שמציעה סמסונג וכוללים שילובים שונים של גדלי מסכים, מפרטים טכניים ותכונות אחרות כגון דגמים עמידים למים ואבק. בזכות המגוון הזה מחזיקה היום סמסונג בנתח של כשליש משוק הסמארטפונים, בעוד אפל מחזיקה בחצי מכך (כ-18%). יצרניות אחרות כסוני, LG ואסוס כבר הבינו זאת והחלו לייצר סמארטפונים בגדלים חדשים כגון 6.4 אינצ' ואף 7 אינצ' – גודל שהיה עד עתה שמור לטאבלטים קטנים וזולים.

בינתיים, מתכוננת אפל להשקתו של הדור השישי של מכשיר האייפון, שדווקא אינו צפוי להכיל חידושים מרעישים לעומת קודמו. ממשיכו של האייפון 5 יוצג ככל הנראה בחודש הקרוב, ומקורות בהון האי (פוקסקון), החברה המרכיבה את האייפון, כבר דיווחו כי התבקשו להתחיל בייצור המוני של המכשיר ולהתכונן להוציא את המכשירים מהמפעלים בסוף אוגוסט. לפי דיווחים קודמים, האייפון החדש יגיע בשני דגמים, כאשר נוסף לדגם הרגיל שייראה דומה לקודמו ויכיל רק שינויים פנימיים, יושק לראשונה אייפון מוזל בעל גוף פלסטיק צבעוני שיתחרה בטווח המחירים הנמוך יותר.

ובפינת המם: כך צפוי להיראות אייפון 10? 

אייפון 10