אפל מתגאה אמנם במערכת ההפעלה המאובטחת שלה, iOS – אבל כרגע יש לה סיבה לדאגה: מתברר שבאמצעות מכשיר קטן, ניתן לגלות כל סיסמא של מכשיר אייפון 7 ו-7 פלוס.

ערוץ היוטיוב EverythingApplePro העלה סרטון בו הוא מדגים את הכלי בפעולה: זוהי קופסה קטנה, שניתן לחבר למכשיר האייפון באמצעות כבל בעל תקע USB מצד אחד ו-Lightning מצד שני, ומאפשר לחבר עד שלושה טלפונים במקביל. לאחר מכן, יש להריץ תוכנה שמגיעה עם המכשיר, בה ניתן לבחור מספר אפשרויות להגדרה עבור כל חיבור, כמו למשל האם מדובר בקוד בעל 4 ספרות או 6, האם אחת הספרות כבר ידועה וכן הלאה.

כעת, כל שנותר הוא ללחוץ על הכפתור המתאים – והמכשיר יחל לפעול, כאשר הוא עובר על כל הקומבינציות האפשריות של הספרות, מ-0000 ועד 9999 (או 000000 עד 999999) ומנסה לחדור לאייפון. באופן נורמלי, כל מכשיר אייפון ינעל לאחר 5 ניסיונות שגויים – אבל הגאדג'ט מנצל מצב שבין עדכוני מערכות ההפעלה, בו ניתן להקיש כמה ניסיונות שרק רוצים.

לכלי מצורף כבל מיוחד שניתן לחבר למסך האייפון כדי למנוע מהתצוגה להיכבות, כך שלא יהיה צורך "להעיר" אותה בכל פעם, וכעת כל שנותר הוא לחכות. ברגע שהמכשיר מצליח להגיע לקוד הנכון של המכשיר - תהליך שיכול לקחת בין מספר דקות למספר ימים - המונה שעליו נעצר עם הספרות הנכונות, וכעת ניתן להקיש אותן על גבי המכשיר ולהיכנס לאייפון הנעול – גם אם יש עליו מידע אישי, שכולו משוחזר במהלך השלמת תהליך העדכון של המערכת.

כל הפעולה הזו נשמעת מעט מסובכת, אבל כשרואים את המכשיר, שעלותו כ-500 דולר, אי אפשר שלא לחשוב שמדובר על משהו שנראה כמו בסרטי האקרים: מפצח קודים שמסוגל לגלות כל קוד נעילה עבור כל מכשיר אייפון עדכני. עם זאת, באפל טוענים כי כשתושק גרסת iOS 11 הפרצה הזו תיחסם.

לכתבה המקורית באתר TGspot

עוד ב-TGspot:
אינטל השיקה דור חדש של מעבדים: חזקים במיוחד ובאים מישראל
סמסונג השיקה כוננים ניידים קטנים ללא חלקים נעים