הבוקר (א'), התבשרנו כי ב-10 בספטמבר, אפל תקיים מסיבת עיתונאים ובה תכריז על שני מכשירי אייפון, אייפון 5S (הגרסה החדשה של אייפון 5) ואייפון 5C (הגרסה הזולה של אייפון 5).

החלק הראשון של המשפט הוא רשמי, החלק השני הוא עדיין בגדר ספקולציה, אבל רוב הסיכויים שזה אכן מה שיקרה. לקראת האירוע המיוחל בעוד חודש, הנה כל מה שאנחנו יודעים על האייפונים הבאים. 

אייפון 5S: יגיע במגוון צבעים ויקרא טביעת אצבע

קונספט של אייפון 5S
קונספט של אייפון 5S. צבעוני ויפה | צילום: MacRumors

בגזרת מכשירי היוקרה, השמועות על אייפון 5S, המכשיר השביעי בסדרה, מדברות כרגיל על מעבד חזק יותר ומצלמה איכותית יותר אך הפעם, במסגרת תחושת החדשנות שאפל מנסה להחזיר לעצמה, ישנן הערכות כי נראה גם קורא טביעות אצבעות שיתווסף לאייפון החדש וזאת כתוצאה מרכישתה של חברת Authentec על ידי אפל בשנה שעברה.

בנוסף, דיווחים אחרים טוענים כי המכשיר יגיע לראשונה עם שבב NFC, למרות טענותיה של אפל בעבר כי אין שימוש לטכנולוגיה, וכן שהמכשיר יגיע עם מסך ברזולוציית Full HD 1080P ובמגוון צבעים.

אייפון 5C: גוף מפלסטיק ומחיר של 99 דולר

האם זה האייפון המוזל? (מתוך: TACTUS)
האייפון המוזל, רק 99 דולר

בפעם הראשונה, ישנן שמועות השנה גם על מכשיר לשוק הבינוני. בראייה לאחור, עד היום אפל נהגה להוריד את מחירם של מכשירי האייפון הישנים ב-100 עד 200 דולר כדי לספק מענה לשוק המכשירים הזולים, אך ככל הנראה תפיסת נתח השוק הגדולה בשוק הנמוך והבינוני של מכשירי האנדרואיד גרמו לאפל לשקול דרך פעולה שונה ולהשיק מכשיר לשוק הבינוני.

נכון לרגע זה הדיווחים הם כי הדגם המוזל יגיע עם ערכת שבבים A5, מסך בגודל 3.5 אינץ' ומצלמת 5 מגה פיקסל ועם מעטפת פלסטיק, שנחשפה כבר וממשיכה להיחשף כמעט מידי יום המוזל. עוד שמועות מדברות שהמכשיר יעלה 99 דולר בלבד

הדבר היחיד שניתן לאמת משמועות אלה הוא שכל אחד מהמכשירים החדשים יריץ את גרסת מערכת ההפעלה החדשה, ה-iOS 7 אשר הוכרזה לפני כחודשיים ומביאה עימה שינוי גדול בתחום העיצוב ומעט שינויים בתחום התפעול. iOS 7 מגיעה עם עיצוב אייקונים שונה, מרכז בקרה חדש, שיפור בממשק ההתראות, מסך נעילה חדש, שיפור במצלמה, עדכונים אוטומטיים של אפליקציות ועוד.

אפל צפויה להכריז בשבועות הקרובים גם על גרסת חדשה למערכת ההפעלה למחשבי המק, ה-Mac OS X, אשר תיקרא Mavericks, אך ככל הנראה השקה זו תתקיים בתאריך נפרד.

לכתבות נוספות באתר TGspot