כמעט שלושה חודשים עברו מאז שאפל חשפה את ארבעת דגמי אייפון 12, וכעת נראה שכשל ייצור מסתורי במיוחד התגלה: משתמשים רבים מדווחים על רווח שמאפשר להם להעביר דף נייר בין המסך לבין המעטפת של המכשיר.

לא מדובר בתקלה הראשונה שמתגלה במכשירי הדגל החדשים, כשכבר בנובמבר דיווחנו על בעיות הולכה חשמלית באייפון 12 מיני שמקשות על פתיחת מסך הנעילה. הפעם, לעומת זאת, מדובר בכשל ייצור; סרטוני יוטיוב העוסקים בנושא צברו עשרות אלפי צפיות, וגם בקבוצות של חובבי אייפון בישראל צצים עוד ועוד פוסטים המדווחים על תקלת הייצור, שמופיעה בכל ארבעת הדגמים בסדרה. 

למקרה שתהיתם, לא מדובר בתקלת ייצור קלה: היא עלולה לפגוע בעמידות האייפון לאבק ולמים, שיכולים לחדור למכשיר ולהסב לו נזק. אם זה קורה אחרי תום האחריות, משתמשים שייפגעו עלולים לשלם אלפי שקלים עבור תיקון או החלפת המכשיר בחדש.

"רכשתי כל אייפון מאז ה-3GS, וזו הפעם הראשונה שאני נתקל בתקלת ייצור", אמר ל-NEXTER חיים, שקנה לא מזמן את האייפון 12 פרו מקס וגילה בימים האחרונים שהייצור לא עומד בסטנדרטים המחמירים של אפל. "ברגע שאתה משלם מעל ל-5,000 שקלים עבור מכשיר ויש לך בעיה שכזו – יש טעם לפגם".

אפל העולמית טרם הכירה בתקלה באופן רשמי, אך גולשים בחו"ל דיווחו כי קיבלו מכשיר חדש מיד עם פנייתם לשירות הלקוחות. בישראל, לעומת זאת, המצב שונה: ראשוני הדיווחים על הכשל בארץ עלו רק בימים האחרונים, כך שלא ברור מה המדיניות הרשמית שתונהג בארץ. בינתיים, גולש בפייסבוק כתב שכבר מסר את המכשיר הבעייתי לבדיקה והוסיף שהוא ממתין כעת למכשיר חדש.

מערכת NEXTER פנתה לאיידיגיטל בבקשה לתגובה, והיא תובא כאן כשתתקבל.

מטעם המשווקת iStore נמסר כי אנשיה לא מכירים את התקלה.

ניסיונות מערכת NEXTER ליצור קשר עם DCS, מהמעבדות המורשות של אפל בישראל, לא צלחו. תגובת המעבדה תפורסם עם קבלתה.