בפרק הזה: נלמד איך האייפון יכול לעזור לנו באימון הגופני

כדאי לקרוא אם: אתם רוצים להשיג יותר באימון שלכם

אפשר לדלג אם: כושר זה בשבילכם מילה נרדפת לעינויים

זה שיש לכם אייפון (iPhone) ביד לא אומר שאתם חייבים להפוך לבטטות שלא עושות כלום חוץ מלשחק בו. טלפון הפלא של אפל הוכיח שקהל היעד שלו רחב הרבה יותר מקהילת הגיקים המצומצמת, ולכן אין מפתיע שבין משתמשיו נכללים גם חובבי כושר רבים שנהנים לקחת איתם את המכשיר לאימון. הרי אחרי הכל, זה גם נגן מדיה משוכלל. היופי באייפון הוא שמלבד האזנה למוזיקה וצפייה בסרטים הוא מסוגל גם לשפר לכם את האימון עצמו.

ריצה

המקום הטוב ביותר להתחיל בו הוא בריצה. ריצה היא אימון מעולה, טובה לשריפת קלוריות ולשיפור הפעילות הקרדיו-ואסקולרית. RunKeeper היא אפליקציה לאייפון המוסיפה תוכן לריצה היומית ומספקת מידע רב ערך על ההישגים שלכם. לאחר ההורדה צרו חשבון משתמש באתר התוכנה והכניסו את פרטי החשבון באפליקציה המותקנת על האייפון. התוכנה תאתר את מיקומכם בעזרת שירות ה-GPS, וכל שתצטרכו לעשות הוא לדווח לה על סוג הפעילות שאתם מתכוונים לבצע, ללחוץ על Start ולהתחיל לרוץ.

בסיום הריצה, לחצו על ה-Stop ותקבלו באופן מיידי נתונים מסכמים על האימון: מהירות הריצה הממוצעת, מספר הקלוריות ששרפתם ותוואי השטח בו רצתם. בנוסף, הנתונים יועלו לחשבון המשתמש שלכם באתר השירות, שם תוכלו לקבל מידע מקיך יותר על האימון ולצפות במפת המסלול שלכם.

הנתונים שצוברת RunKeeper מסייעים לעקוב אחר האימון, לקבוע מטרות ולהבין את המסלול שבחרתם והביצועים שהפגנתם היו טובים עבורכם, או שיש לתקן אותם. באופן מתבקש, התוכנה מאפשרת להאזין למוזיקה בזמן האימון - פשוט עליכם פשוט להפעיל את תוכנת הנגן ולאחר כן להיכנס ל-RunKeeper והמוזיקה תמשיך להתנגן ברקע. התוכנה מגיעה בגירסת חינם הכוללת פרסומות ובגירסה בתשלום בעלות 9.99 דולרים.

אין תמונה
מסתבר שהחברה נתקעה עם מלאי השווה מעל ל-60 מיליוני יורו

שכיבות שמיכה

שכיבות שמיכה הן אימון פופולרי המסייע לכניסה לכושר. באינטרנט מסתובבת לה מזה זמן תוכנה פופולרית המסייעת למתאמן להגיע באופן הדרגתי למצב בו הוא מסוגל לבצע 100 שכיבות שמיכה רצופות. IPushups היא אפליקציה לאייפון הכוללת את כל המידע הנדרש לגבי סדרת האימונים הזו, וכוללת גם מספר כלים גרפיים שיעזרו לכם לעקוב אחר ההתקדמות שלכם. כדי להגיע למטרה תידרשו להתאמן שלוש פעמים בשבוע כך שבכל אימון המאמץ שלכם יתגבר עוד קצת, ולאחר 24 אימונים תגיעו ליעד הנכסף של 100 שכיבות שמיכה רצופות.

100-pushups

אימון אישי

לא כולם רוצים להתחייב לחדר כושר, או לתשלום החודשי הכבד שהוא כולל, ויש המעדיפים פשוט להתאמן לבד בבית. עבור האנשים האלה מציעים המפתחים מספר תוכנות אימון אישי לאייפון. כך למשל מציעה Whagaa סדרת מדריכים לאימון בבית, אימון בחדר הכושר, מדריך לרכיבת אופניים, לריצה, להליכות ולענפי ספורט נוספים במחיר של 0.99 דולרים למדריך. ניתן גם לרכוש תוכנה הכוללת את כל המדריכים במחיר של 7.99 דולרים. כל תוכנה כוללת תוכנית כושר מלאה או אפשרות לבחור לעבוד על חלק מסוים בגוף. האימון מודגם בסדרת סרטוני וידאו באיכות גבוהה, כך שאתם יכולים לראות בדיוק מה צריך לעשות כדי שהתרגיל יהיה יעיל. תוכלו לעקוב אחרי ההתקדמות שלכם, אבל חשוב לא פחות - תוכלו לקבל משובים חיוביים וטיפים שישאירו אתכם ממקודים וחדורי מוטיבציה.

golearn-fitness

הרזיה

אם כמו רבים אחרים גם אתם נכנסתם למשטר כושר בשביל להוריד במשקל, תשמחו לדעת שהאייפון מספק גם פתרונות לצורך לעקוב אחר מספר הקלוריות שאתם מכניסים לגופכם. אחת התוכנות המומלצות היא Diet Tracker של מישל תומסון שעלותה 2.99 דולרים. בתוכנה ניתן לבדוק מספר קלוריות שיש באוכל, לבנות ארוחות ולעקוב אחר מה שנכנס לפה. התוכנה מספקת מידע לא רק לגבי מאכלים מתוך בסיס הנתונים אלא גם לגבי מנות במקומות מוכרים (כמו פיצה האט), אך אלה מידע זה שימושי פחות עבור הקהל הישראלי.

תוכנה פופולרית אחרת בתחום זה שצצה תמיד בין עשר הגדולות בתחום היא Meal Calc שמחירה 1.99 דולרים. מאגר הנתונים של התוכנה כולל 36,000 מאכלים שונים, בהם גם מאכלים אתניים. יש להאמין כי בעתיד נראה תוכנת דיאטה ישראלית המותאמת לקהל המקומי, אך כרגע שתי תוכנות אלה הן הפתרונות הטובים ביותר בנמצא.

meal-calc

<< בפרק הקודם: לכתוב בלוג מהאייפון | בפרק הבא: האייפון עוזר לכם לישון >>