משתמשים שעברו בשנים האחרונות מאייפון למכשירים מסוגים אחרים חוו פעמים רבות היעלמות של הודעות טקסט מחברים שעדיין משתמשים במכשירי אפל. הלילה, אחרי שנים של תלונות וככל הנראה בשל תביעה ייצוגית, הציגה החברה דרך קלה להתגבר על הבעיה.

אייפון 6 (תמונת AVI: עדי רם)
עכשיו תוכלו לעזוב אותו בלי להסתבך עם הודעות טקסט נעלמות. אייפון 6 | תמונת AVI: עדי רם

הלילה עלה לאתר אפל עמוד חדש תחת הכותרת Deregister iMessage (התנתקות מאיי-מסג'), דרכו יכולים משתשים שעברו למכשירים אחרים לנתק את הזיקה בין מכשירי האייפון שנטשו לשירות הודעות הטקסט. בעמוד מוצעות שתי דרכים - אחת, למי שהאייפון שנטש עדיין נמצא אצלו, מדריכה כיצד לכבות את השירות מתוך המכשיר, והשנייה, למי שמכר או החזיר את האייפון, מבצעת את הניתוק באמצעות הזנת מספר הטלפון והוכחת בעלות על ידי הקלדת קוד אימות שיגיע למבקש ב-SMS.

העמוד החדש פותר בעיה שפגעה, כאמור, במשתמשי אפל רבים. שירות ההודעות של החברה, הכולל מלבד ממשק SMS גם יכולת לשלוח הודעות חינם בין מכשירי אייפון, "לוכד" את ההודעות הנשלחות בין בעלי מכשירי אפל וכך למעשה מונע ממי שעבר מאייפון למכשיר אחר לקבל את ההודעות, המחפשות אותו לא דרך מספר הטלפון אלא דרך שרתי אפל.

מבדיקת NEXTER עולה כי תזמון הוספת כלי ההתנתקות לאתר אפל אינו מקרי. ביום חמישי הקרוב צפוי בית המשפט המחוזי בסאן חוזה שבקליפורניה לדון בתביעה שהגישה אדריאן מור נגד אפל באפריל האחרון. בתביעה טענה מור כי אפל "מענישה" למעשה את מי שעוזב אותה לטובת מכשיר מתחרה ומונעת ממנו שימוש בשירותי הסלולר עליהם הוא משלם. נראה כי החברה רצתה להגיע לדיון עם יכולת להוכיח שהטענה של מור לא נכונה, וכי החברה מאפשרת ללקוחות-לשעבר להימנע מה"עונש" הבלתי צפוי.