בפרק הזה: נכיר תוכנות שמאפשרות לכם להעביר קבצים בין האייפון למחשב

כדאי לקרוא אם: אתם חייבים במשרד את הפרזנטציה שעבדתם עליה בלילה

אפשר לוותר אם: לא בא לכם לפוצץ לאייפון את הזיכרון

אין תמונה
תנו לקבצים ללכת במקומכם, או לפחות איתכם

למרות כל היתרונות והתכונות הרבות של אייפון (iPhone), אי אפשר עדיין להשתמש בו כמחשב לכל דבר. פשוט כי קשה להעביר לתוכו מסמכים, בין אם כדי לצפות בהם, להעביר אותם לאנשים אחרים או לערוך אותם. בכל זאת, יש לא מעט פתרונות לעניין הזה, שמגיעים אלינו דרך חנויות של אפליקציות ומפתחים כישרוניים. המגבלה היחידה היא שכולם נשענים על שימוש ברשת אלחוטית כדי להעביר מסמכים אל תוך האייפון.

לא משנה עם איזו תוכנה תבחרו לעבוד, בסופו של דבר כולן פועלות על פי אותו העיקרון ומציעות פחות או יותר את אותן היכולות, כשההבדל המהותי הוא בתכונות הנוספות שכל תוכנה מביאה איתה. רוב התוכנות מאפשרות צפייה בקבצי PDF, RTF קבצי מוסיקה מסוג MP3 וקבצי וידאו מסוג mov, mp4 ו-m4v. תוכנות פשוטות יאפשרו לכם לראות את כל שאר הקבצים, אבל לא תוכלו לפתוח אותם. תוכנות מתקדמות יותר מאפשרות צפייה במסמכי doc של וורד, מסמכי אקסל, מצגות וקבצים אחרים. 

שימו לב: למרות שהקבצים שלכם שמורים על האייפון, העברות לא יכולות להתרחש אם התוכנה שבחרתם לעבוד איתה לא פועלת. חשבו על התוכנה כעל תיקייה מיוחדת בה ניתן לשמור את הקבצים - אם לא פתחתם את התיקייה, לא תוכלו לגשת לקבצים. ברגע שהקבצים בתוך האייפון תוכלו לצפות בהם בהתאם למגבלות של התוכנה. 

תכל'ס - מחירי התוכנות לא בשמיים, אבל מיותר לקנות את כולן ולבחור אחת. קראו את התאורים שחנות האפליקציות מציעה, בדקו מה אומרים אחרים על התוכנות באזור הביקורות בחנות, ובחרו את זו שנראית מתאימה ביותר לצרכים שלכם.

FileMagnet file manager

התוכנה הראשונה שנבחן היא גם מהוותיקות בחנות. שמה FileMagnet, היא עולה 4.99 דולרים וכוללת שני חלקים: התוכנה עצמה, אותה ניתן לרכוש מ-iTunes, ומנהל קבצים אותו ניתן למצוא בגירסת ווינדוז ומק באתר המפתחים

כדי להעביר קבצים, הפעילו את התוכנה על המחשב ועברו לחלון שיקפוץ על המסך. גררו לתוכו את הקבצים והתיקיות שתרצו להעלות לאייפון, והם יופיעו בתוך החלון. ברגע שתפעילו את התוכנה על גבי האייפון, היא תזהה שהתוכנה על המחשב מנסה ליצור קשר ותבקש מכם אישור. לאחר האישור הקבצים יעלו במהירות ותוכלו לראות אותם מיד באייפון. כאשר הקבצים יהיו באייפון, הם יופיעו גם במנהל הקבצים, בחלק התחתון של חלון התוכנה. בצורה הזו תוכלו להוריד קבצים מהאייפון חזרה למחשב.

FileMagnet-files
FileMagnet-file-manager

FileMagnet נוחה כי היא לא דורשת שום ידע נוסף. מעבר לפשטות ההפעלה, היא מאפשרת צפייה בפורמטים רבים של קבצים: קבצי אופיס (כולל מצגות), קבצי iWork של מק, תמונות מסוג jpeg, gif, וכמובן קבצי מדיה שונים. יתרונות נוספים כוללים את היכולת לשלוח קבצים ישירות מתוך התוכנה באימייל לכל מי שתרצו, ואפשרות לעבור למסך מלא כדי לצפות בקבצים בצורה נוחה יותר.

FileMagnet-email

ReaddleDocks

התוכנה הבאה שכדאי לכם להכיר דורשת קצת יותר התעסקות עם המחשב, אבל חוסכת את הצורך במנהל קבצים חיצוני. בין אם אתם על מק או על ווינדוז, תוכלו תוך שניות להתחבר אל ReaddleDocks, שבימים אלו עולה 4.99 דולרים ומספקת הרבה יותר מעוד תוכנה לנשיאת קבצים. לאחר שתפעילו אותה תקבלו כתובת והוראות פשוטות, שאם תפעלו על פיהן תמצאו כונן רשת חדש בתוך ה-Finder במק, או ב-File Explorer בחלונות. מה פירוש "כונן רשת"? המחשב יזהה כונן קשיח שנמצא מחובר דרך הרשת האלחוטית. תוכלו ללחוץ על הכונן ולראות אילו תיקיות וקבצים יש בו, וכמובן להעביר לתוכו קבצים חדשים.

Desktop-readdledocks

ל-ReaddleDocks יש עוד כמה יתרונות בולטים: היא מאפשרת לכם להתחבר לשירותים כמו MobileMe ו-Box.com, המאפשרים לאחסן קבצים באינטרנט, ובעזרת ReaddleDocks תוכלו לגשת אליהם ישירות מתוך האייפון. ReaddleDocks גם תומכת בעוד מספר שירותים ונותנת לכל משתמש חשבון פרטי ובו 512 מגה. בתוך התוכנה תמצאו דפדפן מובנה, שמאפשר לכם לגלוש לכל אתר כרגיל, אבל עם הבדל ענק אחד: בגלל הדרך בה האייפון מנהל את התוכנות, אין אפשרות להוריד קבצים מאתרים אליהם גלשתם עם ספארי. הבעיה הזו נפתרת ב-ReaddleDocks.

readdledocks-mobileme
readdledoscks-files
readdledocks
אין תמונה
תנו לקבצים ללכת במקומכם, או לפחות איתכם

Discover ו-QuickOffice Mobile

גם צמד התוכנות הללו מציעות לכם אחסון קבצים על האייפון בחינם. Discover, למשל, מתחברת למחשב באותה הצורה ש-ReaddleDocks עושה, ומציעה לא מעט יכולות כמו שינוי שמות קבצים, שליחת קבצים לבעלי Discover אחרים שמחוברים לאותה הרשת, וגם אפשרות חיבור לשירות MobileMe של אפל. הממשק של פחות נוח ומשופשף, אבל עונה לצרכים בסיסיים. 

תוכנה נוספת ששווה להכיר היא QuickOffice Mobile, שהיא התוכנה היקרה ביותר ברשימה הזו, ומחירה 12.99 דולרים. למה היא עולה כל כך הרבה? כי היא מאפשרת לכם לערוך קבצי וורד ואקסל בצורה מלאה. QuickOffice היא חברה מוכרת ברחבי העולם ויש לה גרסאות למכשירים ניידים רבים. היא לא נועדה למשתמש מן השורה אלא לאנשי עסקים ומי שעובדים הרבה עם מסמכי אופיס. שימו רק לב שיש תמיכה בכתיבה בעברית קיימת, אבל יש בה בעיות של כיווניות.

<< בפרק הקודם: האייפון הוא יופי של בייביסיטר || בפרק הבא: האייפון מגביר את היעילות שלכם >>