אין תמונה
גיאומניה

אין ספק שהדבר הכי מגניב באייפון הוא האפליקציות שמגיעות איתו – והאפליקציות שאפשר להתקין עליו. מדובר בעשרות אלפי אפליקציות – החל ממשחקים, תוכנות לייעול זמן, תוכנות לעזרה בבישול, עשיית כושר, הקלטות, עריכה ועוד המון אפליקציות שכל ייעודן הוא לשעשע את המשתמש.

גם בישראל יש מי ששוקד על פיתוח אפליקציות חדשות. החודש נערכה תחרות אפליקציות לאייפון, מטעם פלאפון ו- iLoop, קהילת מפתחי האפליקציות לאייפון בישראל. לתחרות, שהחלה לפני יותר מחודשיים, נשלחו עשרות אפליקציות, ולגמר הגיעו 15 מועמדים.

במקום הראשון זכתה אפליקציה בשם "גיאומאניה" - משחק טריוויה גיאוגראפית שפיתחו רנן חכם, תומר שיטרית וגיא פסח, שקוראים לעצמם Tritap. הפרס על הזכייה: 30 אלף שקלים מתנת פלאפון – אשר תקדם את האפליקציה הזוכה במסגרת הפלטפורמות השונות של החברה.

"גיאומניה' היא מעין טריוויה גיאוגרפית רצופת שאלות, שהתשובות אליהן הן למעשה מיקום על גבי כדור הארץ," אומר חכם. "המשתמש צריך להראות שהוא מכיר את המיקום, לוחץ על המטרה, ואז מקבל ניקוד. לאט לאט הוא מתקדם, ומי שצובר הרבה נקודות זוכה לכינוי 'הגיאוגרף המטורף'. זה משחק מאוד חווייתי ועוצמתי שכיף לשחק בו". חכם מוסיף שהעבודה על האפליקציה לקחה יותר מארבעה חודשים. "שלושתנו אוהבים גיאוגרפיה, שלושתנו מטיילים הרבה ויש לנו אג'נדה ירוקה, אז רצינו משחק שיעביר את החוויה הזאת. חיפשנו וראינו שאף טריוויה גיאוגרפית לא מציעה חוויה כל כך עשירה כמו שאנחנו מציעים, עם תלת מימד ומגוון רחב של מפות".

במקום השני בתחרות האפליקציות זכו יוסי גרין ואייל שפיץ, שפיתחו משחק מטקות לאייפון. המשחק מתאים לזוג, ומתקיים באמצעות חיבור של אפל, שמאפשר לשני טלפונים להתחבר אחד לשני ללא חיבור רשת – ולשמש כמחבטים. המשחק סופר את שיא החבטות, ועל כל חמש חבטות מוצלחות המהירות הולכת וגדלה, וכך נצברות נקודות.

להורדת אפליקציית גיאומניה ב-iTunes

>> אייפון: המדריך המלא