הורים לילדים קטנים יודעים שלפעמים יש מצבים בהם זה כמעט קריטי שיהיה לילד מה לעשות ועם מה להתעסק בזמן שהם עושים משהו אחר. הדוגמה הטובה ביותר היא החלפת חיתולים. ילדים לא אוהבים את זה (גם לא ההורים) והם עושים כמיטב יכולתם כדי להפוך את המטלה הלא נעימה לבלתי אפשרית. במצבים כאלו ובמספר מצבים קריטיים לא פחות האייפון (iPhone) יכול להפוך לגלגל ההצלה שלכם.

zoo-sounds

איך עושה קרנף?

התוכנות היעילות ביותר להעסקת הפעוט במהלך החלפת החיתול למשל הן Zoo Sounds ו-Farm Sounds. קולות גן החיות וקולות החווה עובדות באופן דומה: תמונה גדולה של חיה מופיעה על המסך, ולחיצה עליה בכל נקודה תגרום להשמעת קול החיה. הילדים הופכים מהופנטים ומפסיקים, לבעוט, לבכות ולהפריע.

קולות החיות שבוקעים מהמכשיר מרשימים ורוב הסיכויים שתגלו שיש חיות שלא ידעתם מה הקולות שהם עושים - קרנף למשל נשמע כמו ציפור בכלל ולהיפופוטם יש צחוק די מצמרר. Tantrum, מפתחת התוכנות, יצרה גם תוכנה לקולות העיר הכוללת בעיקר רעשים של כלי תחבורה.

zoo-sounds-really

ואן-גוך צעיר

עבור ילדים גדולים יותר, שכבר אפשר לתת להם להחזיק את האייפון בכוחות עצמם, קיימת תוכנת הציור Young Painter. התוכנה החינמית הבנויה לילדים הופכת את מסך המכשיר לקנבס ציור כשבתחתית המסך מופיעים הצבעים. בעזרת האצבעות ניתן לבחור צבעים ולייצר מריחות מסוגננות בסגנון כריכת הניו-יורקר המפורסמת. עבור ילדים קטנים יותר ניתן לרכוש ב-99 סנטים את קולורמה, המכילה ציורים מוכנים אותם אפשר לצבוע באמצעות בחירת צבעים ולחיצה על האזור אותו רוצים למלא בצבע.

Young-Painter

משחק הזיכרון

האייפון כבר מזמן הפך לקונסות משחקים ניידת, וחנות האפליקציות כוללת אלפי משחקים המתאימים לשחקנים מכורים וילדים קטנים. בין המשחקים לגיל הרך נמצא גם משחק הזיכרון החביב memory, בו ניתן לבחור בכמות הקלפים על המסך ובכך להתאים את המשחק לילדים מגיל שנתיים ועד גיל 10. בנסיעה ארוכה, כשהילדים מתחילים להתפרע, המשחק הזה שעולה 99 סנטים יכול להציל את השפיות שלכם.

memory

אם הכל נכשל ולילד לא אכפת ממשחקים ופעילויות, תמיד תוכלו להמיר סרטים של דיסני, לדחוס אותם למכשיר ולתת לו לשבת ולצפות. נכון, זה לא הכי חינוכי אבל לפעמים אתם פשוט זקוקים לשקט.

<< בפרק הקודם: האייפון עוזר לכם לישון || בפרק הבא: להעביר קבצים מהמחשב >>