הבורג של אייפון 5 (קרדיט: Reddit)
מה לא שמעתם שאפל פיתחה בורג חדשני שינעל את אייפון 5?!

אנשים רבים מתלוננים על הצפה מוגזמת של ידיעות העוסקות באייפון 5. תמונות, מפרטים, חלקים וחיבורים שדולפים לרשת ומגיעים מאנשים שקוראים לעצמם בכירים ומעורבים בשרשרת הייצור של אפל, מעוררים רעש, תגובות ובעיקר עומס של כתבות בנושא.

עכשיו מגיע סיפור מעניין, משעשע ועצוב כאחד. שמועה חדשה שהסתובבה ברשת בימים האחרונים לפיה אפל עיצבה וייצרה סוג חדש של בורג. כן, בורג. ומה ולאפל ולברגים? לפי אותה שמועה הבורג החדשני של ענקית התפוח אמור למנוע מהמשתמשים לפתוח את אייפון 5. לפי אותה שמועה הדור הבא של האייפון, יהיה בלתי ניתן לפתיחה, אפילו לא למטרות תיקון. זאת בעזרת אותו בורג חדשני.  

קונספט של אייפון 5 לבן
"האם זה אייפון 5?" כמה פעמים כבר קראתם את המשפט הזה?

התמונה של הסופר-בורג הועלתה לאתר שיתוף הקישורים רדיט כשבהודעה נכתב כי הוא עוצב על ידי "חברת פירות מסוימת", והתמונה היא דליפה שהגיעה דרך חבר המקורב לחברה. מהר מאוד התמונה החלה להציף את הרשת כשבגרסה המשודרגת נוסף לה ברקע אפילו מעין מייל פנימי שמתאר את הפיתוח.

אם חשתם לא נוח עם הסיפור הזה, נספר שמדובר במתיחה, ואחת אפילו די מצחיקה. על המתיחה אחראים אנשים בחברת עיצוב שבדית שהחליטו לבדוק עד כמה קל להפיץ ברשת שמועות על אפל ואייפון 5, גם כשהן לא מבוססות בעליל. חברי הצוות העלו את התמונה המזויפת של בורג כלשהו לרדיט ולמרות שתחילה היא קיבלה מעט מאוד הצבעות חיוביות, אחרי שאתרי הטכנולוגיה הקטנים והגדולים בעולם פירסמו אותה הכל התהפך.

השמועה המגוחכת הזו מצטרפת לשמועות קצת יותר מבוססות, כמו למשל האחרונה והעקשנית לפיה שקע החיבור של אייפון 5 יקטן באופן משמעותי ויכלול 19 פינים במקום 30 פינים, פרט משמעותי שעלול להפוך את כל אביזרי האייפון שיש כיום בעולם לבלתי שימושיים אלא אם כמובן אפל תשיק גם מתאם מיוחד. עוד שמועה שהפכה לאחת הנפוצות היא שמסך האייפון יגדל ובמקום 3.5 אינצ'ים של אייפון 4S אנחנו צפויים לקבל מסך של 4 אינצ'ים.

גם השמועות סביב תאריך ההשקה של המכשיר מתנקזות לספטמבר וליתר הדיוק 12 בספטמבר, כשלפי הדיווח הטרי ביותר ב-12 בספטמבר גם תחל ההזמנה המוקדמת של המכשיר.

>> התגעגעתם לשמועות על אייפון 5? הנה עוד שמועות  

>> 50 גוונים של זיוף – איך ספר שלא קיים הגיע למקום רביעי באפסטור?