חממו את האצבעות: נינטנדו שחררה היום (ה') את המשחק המקורי הראשון שלה לאייפון, בכיכובו של השרברב האגדי סופר מריו, שנחשף לראשונה על במת אירוע ההכרזה של אפל על אייפון 7.

המשחק נקרא Super Mario Run, ובהתאם לטרנד שהביא עלינו את טמבל רץ ופלאפי בירד, הוא מסתפק בשליטה פשוטה להחריד: מריו רץ ברצף, ללא עצירות, כאשר לחיצה על המסך גורמת לו לקפוץ, וכאורך הלחיצה כך אורך הקפיצה.

מטרת המשחק היא לאסוף כמה שיותר מטבעות ולבנות ממלכה עם כמה שיותר צפרדעים. לצורך כך, תוכלו לשחק בכל אחד מהשלבים שוב ושוב, כדי לאסוף יותר מטבעות מוזהבים או ורודים, ולהתחרות מול דמויות שמייצגות את סגנון המשחק של החברים כדי להרשים צפרדעים שיצטרפו לממלכה שלכם.

הגרפיקה במשחק החדש מודרנית, אך שומרת על קווי דימיון רבים למקור, וגם המוזיקה מעט יותר איכותית אך עם קריצה לסגנון הרטרו של הימים בהם קונסולות לא היו יכולות להשמיע צלילים של כלי נגינה אמיתיים.

הגרסה הבסיסית של המשחק כבר זמינה להורדה חינם מחנות האפליקציות של אפל, וכוללת 3 שלבים בעולם אחד. הגרסה המלאה, שתצא עוד שבוע ותכלול 6 עולמות עם 4 שלבים (בסה"כ 24 שלבים), תעלה 10 דולרים.

רג'י פיז-אם, נשיא נינטנדו אמריקה, מסביר את ההחלטה למכור את המשחק במקום לתת אותו חינם ולהציע רכישות קטנות בתוכו: "אם התחלת לשחק את המשחק, אתה לא רוצה שיעצרו וישאלו אותך על תשלומים עתידיים. כשאני משחק (ופיז-אם לא סתם אומר שהוא משחק - הוא גיימר מקצועי למדי), אני רוצה לעבור משלב לשלב, אז גביית המחיר החד-פעמי הזה באמת ייצור חוויית צרכן מהנה יותר. ומנקודת מבט של הורה, זה בהחלט יתרום להרגיש בנוח שהילדים יכולים ליהנות מהמשחק במלואו בלי עלויות מצטברות".