התעמלות בוקר עשיתם היום? למה שלא תיכנסו לתוך חנות של אפל, תרימו מהתצוגה מכשיר אייפון חדש ותכופפו אותו בתור התחלה? בימים האחרונים נראה שזה הפך לסוג של ספורט עולמי, שבנוסף לפיתוח שרירי האצבעות ידוע גם כבונה מאסה בבלוטות האדרנלין.

הדיווחים לפיהם האייפונים החדשים בעלי גופי המתכת הדקיקים והגדולים מתכופפים בכיסים גורמות לאפל כאב ראש רציני. אמנם, לטענת החברה, עד כה כמות המשתמשים שהתלוננו על כך בקושי הגיעה ל-10, אך אלפי תחקירנים-בהתהוות מוכנים להקריב מכשירים בכוונה לטובת הנסיונות. לפחות כל עוד מדובר במכשירים שהם לא שילמו עליהם.

שלשום (א') פרסם בלוגר אמריקאי אנונימי רשומה בה הוא מתאר כיצד נכנס לתוך חנות אפל בעירו, לקח בידיו מכשיר תצוגה מדגם אייפון 6 פלוס בעל מסך בגודל 5.5 אינצ' וכופף אותו בכוונה. "רציתי לכופף - סליחה, לראות - בעצמי", הוא כותב. "הצצתי סביבי, מזווית העין, הבחנתי שאינני היחיד שמבצע את הניסוי הזה לפחות שני אחרים עשו זאת באותו זמן".

לאחר שמיקם את אצבעותיו סביב נקודת החולשה של המכשיר - המקום בו צד המתכת נקטע לטובת כפתורי עוצמת השמע - התקבצו סביבו כמה קונים בחנות שהתלהבו מהאייפון המכופף וחלקם העידו כי ניסו לכופף אותו ולא הצליחו. "בנקודה זו", הוא אומר, "חשבתי שטוב אעשה אם אעזוב את החנות". לדבריו, הוא לא הרגיש אשם על כך שכופף את האייפון אך "אגודלי השמאלית כאבה במשך 20 דקות אחר כך".

עוד ב-NEXTER

מי שלקח את זה צעד אחד רחוק יותר - רחוק מדי - הם שני צעירים בריטים בני 15, שהעלו ליו-טיוב סרטון בו הם מתגאים בכך שכופפו מספר אייפונים בחנות שפל בלונדון. השניים, העונים לשמות קודי ודני, לא מסתתרים מאחורי שמות בדויים או פנים מטושטשות וקוראים בסרטון שלהם לאפל להתמודד עם הבעיה, לפני שהם מראים לקט צילומים רועדים שלהם הורסים מכשירי תצוגה בשווי אלפי דולרים.

בהקשר זה נזכיר שבסוף השבוע שעבר, אפל - במהלך חריג - הזמינה עיתואנים למעבדת הבדיקות שלה, כדי להראות איך נבדקים הסמארטפונים לפני השקתם. לטענת אפל, שני הדגמים החדשים נבדקו בקפידה, כאשר כל אחד מהם עבר בדיקת כיפוף משלוש נקודות, בדיקות לחץ ובדיקות ישיבה. 

בינתיים, בישראל לא דווח על מקרים של כיפוף אייפונים בחנויות המציגות את המכשירים החדשים, כגון iStore. בינתיים, לפי הדיווחים מחו"ל לא נראה שיש דרך אחרת לכופף את המכשירים מלבד לעשות זאת בכוונה תוך הפעלת כוח רב.