אישה סינית מצאה דרך מעניינת לרכוש למשפחתה הענייה בית פרטי מחוץ לעיר הצפופה, בלי לחסוך כסף במשך שנים או לזכור בירושה בלתי צפויה, כך מדווח תאגיד השידור הבריטי (BBC).

האישה, שגרה במחוז ההייטק שנז'ן, שכנעה את 20 המאהבים שלה לקנות לה אייפון 7. לא יחד. כל אחד לחוד. לאחר שרכשו לה את המכשירים, היא מכרה אותם באתר שאוסף מכשירים משומשים, "מחדש" אותם ומוכר אותם מחדש. האתר שילם לה תמורת המכשירים 115,000 יואן (כ-65,630 שקל), ששימשו לה כמקדמה לרכישת בית בכפר מחוץ לעיר.

הסיפור התפשט לאחר שאחד מעמיתיה של האישה לעבודה סיפר שהראתה את הבית לחבר'ה מהמשרד, והדהימה אותם כשסיפרה להם איך קנתה אותו. הוא ציין שמשפחתה רחוקה מלהיות עשירה: "אמא שלה היא עקרת בית ואבא שלה מהגר, והיא הבת הגדולה ביותר. ההורים שלה מזדקנים והיא עשויה להיות תחת לחץ רב לקנות להם בית... אבל זה עדיין לא ייאמן שהיא הצליחה לעשות זאת בשיטה הזאת!".

מהתיאור נשמע כאילו האישה בת כ-40, שכן מאז 1980 אסור היה למשפחות סיניות להוליד יותר מילד אחד אלא אם הצליחו לקבל אישור מהשלטונות, שניתן בדרך כלל לעשירים ולא למשפחות מהסוג המתואר. אם לאישה יש אח קטן שנולד לפני שנה זו היא צריכה להיות בת יותר מ-36.

לאחר שהמכר מהעבודה חשף את הסיפור ברשת, הוא הפך לוויראלי ברשת המיקרו-בלוגינג הסינית ווייבו, המקבילה לטוויטר. התגית "20 סלולריים לבית" זכתה ליותר מ-13 מיליון ציוצים והפכה לנושא המדובר ביותר באתר.

כשה-BBC יצר קשר עם האתר שדרכו נמכרו לכאורה הסמארטפונים, כדי לוודא את אמיתותו, אישר האתר את הפרטים, אך בקשה לראיון עם האישה נתקלה בסירוב מצידה, בטענה ש"חיי היומיום שלה נפגעו והיא לא רוצה שהתקשורת תמשיך לדבר על הסיפור הזה".