שירות המפות של גוגל עבר מתיחת פנים השבוע. גוגל צייצה בחשבון הטוויטר הרשמי שלה על גרסה חדשה לשירות המפות באפליקציית הרשת שפתוחה לכולם, ללא צורך בהזמנה.

גם אפליקציות האייפון והאייפד עברו לגרסה חדשה שבוע לאחר שעודכנה הגרסה באפליקציית המפות למכשירי אנדרואיד. המאפיינים החדשים כוללים אפשרויות ניווט, התראות על תאונות דרכים, ומידע על תחבורה ציבורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האם השקת אייפון 5S תידחה?

עיתון טיוואני מדווח על עיכוב בהשקת האייפון החדש של אפל, שצפוי לצאת בספטמבר הקרוב. הסיבה ככל הנראה קשורה להחלטה לשנות ברגע האחרון את עיצוב המסך ולהגדילו. ספקי מוליכים טיוואנים שעובדים מול אפל מדווחים שקיבלו שינוי בהזמנה מהחברה רק בחודש יוני האחרון ולכן נוצר העיכוב בהשקת המוצר. אם לא מדובר בספקולציה, זו עשויה להיות מכה עבור אפל שמתכוננת לעליות במכירות לקראת החגים בסוף השנה.

רכב ללא נהג עד סוף השנה על כבישי אנגליה

היום בו נוכל להתרווח במושב הנהג ולנמנם עד אשר נגיע ליעד קרוב מתמיד: משרד התחבורה הבריטי הקצה כ- 30 מיליון פאונד למחקר ברכבים ללא נהג. בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת אוקספורד מקווים בבריטניה להתחיל בבדיקה של רכב ללא נהג בנסיעה על כבישים מהירים כבר בסוף השנה הנוכחית. 

בריטניה נכנסת לרשימה מאוד מצומצמת של מדינות שעורכות ניסויים ברכבים ללא נהג בכבישים מהירים במדינה, ולמעשה היא שנייה רק לארצות הברית שערכה ניסוי דומה במדינת נוואדה עם רכב של גוגל. מומחים בעולם קוראים לפתור את בעיית התחבורה העולמית, שכן כבר היום ישנם כמיליארד רכבים על כבישי העולם וקיים צפי לארבעה מיליארד רכבים בכבישי העולם כבר בשנת 2050.