האייפון (iPhone) אמנם הגיע רשמית לישראל רק בשבוע שעבר, אך למעשה הוא נמצא כאן כמעט מאז השקתו לפני שלוש שנים. הרבה לפני ההשקה כבר החלו להימכר בארץ מוצרי לוואי למכשיר הפלא של אפל. עתה, עם השקתו הרשמית של המכשיר אצל ספקיות הסלולר, החלטנו לבדוק כמו שצריך את כל המגנים והתוספים השונים למכשיר ולראות מה שווה את הכסף ומה לא.

אין תמונה
התחלנו עם ערכת ה-iBOX שמציעה רשת hMobile מבית הום סנטר. הערכה, שעלותה 99 ש"ח, כוללת מטען נייד לרכב, נרתיק סיליקון ומגן מסך. נרתיק הסילקון שמגיע בחבילה הוא אולי לא היפה ביותר שראינו אבל בהחלט יש כעורים ממנו. אין מה לעשות, אם רוצים להגן על האייפון חייבים לעטוף אותו במארז כלשהו שפוגם באסתטיות שהיא חלק מקסמו של המכשיר. המגן כולל חורים עבור עדשת המצלמה, חור גדול בתחתית עבור החיבור למחשב, המיקרופון והרמקול המובנה, וכן מגרעות בהן שכבת הסיליקון דקה יותר עבור כפתורי עצמת השמע וההפעלה של המכשיר. קיים כמובן חריר בחלקו העליון של המכשיר המיועד לאזניות. כאמור, לא הנרתיק הכי יפה בשכונה אבל מבצע את עבודתו ולא עושה בושות.

המטען לרכב היה החלק האהוב עלינו בחבילה. הוא כולל חיבור למכשיר מהסוג הישן שאפל שיווקה בעבר - לצידי המחבר קיים מתג קפיצי שיש ללחוץ עליו על מנת לשחרר את המכשיר מהכבל, דבר שמונע ניתוק אקראי במהלך הקפיצות ברכב. הכבל מזכיר כבל טלפוני והוא גם קפיצי. בעת חיבור לחשמל, המטען מאיר באור כחול ומעט עברייני, אך מעניק בכך חיווי לטעינת המכשיר.

מבין מגני המסך בחנו ראשית את מגן המסך מראה. ייאמר לזכותו כי הוא אכן נדבק בצורה חלקה, הוראות ההדבקה באנגלית יעילות וברורות והיצרן אפילו דאג לספק פיסת בד עדינה כדי לוודא שניקיתם את מסך המכשיר לפני ההדבקה. כמו כן, למרות חשש מוקדם שלנו, לא נראה כי המגן מפריע למסך האייפון לקלוט את מגע האצבעות שלנו ואפילו לא הייתה תחושה מוזרה באצבעות בשל המגע עם חומר נוסף. אז מה הייתה הבעיה? כנראה שכחלק מאפקט המראה, המגן משנה מעט את צבע התצוגה במסך האייפון והצבעים נראו חיוורים יותר. הפגיעה בצפייה בקטעי וידאו במכשיר ובמשחקים הייתה מהותית.

את מסך המגן השני קיבלנו בתחושה מעורבת. הוא אמנם לא שיבש כלל את תצוגת הצבעים אבל הוראות ההדבקה היו בשפה מזרח-אסייתית כלשהי, ואלמלא התנסינו כבר בהדבקת מגן המראה לפני כן, ייתכן והיינו טועים בהתקנת המגן על מסך המכשיר. גם במקרה הזה נראה כי המסך אינו מפריע לקליטת מגע האצבעות על גבי המסך, אך הפעם המגן העביר תחושה של התנגדות על קצות האצבעות ויצר תחושה קלה של אי נוחות. יתכן כי מדובר בתחושה החולפת עם הזמן, אבל עדיין מדובר בפספוס.

בשורה התחתונה

בהתחשב בכך שמחירו של מטען לרכב עבור האייפון לבדו נע סביב ה-70 ש"ח, והעלות הגבוהה יחסית של מגן מסך או פרוטקטור בעת רכישה בנפרד, מדובר בערכה משתלמת למדי גם אם בסופו של דבר תמצאו את עצמכם משתמשים רק בחלק ממנה.

מחיר: 99 שקלים חדשים. איפה להשיג: חנויות hMobile בתוך סניפי רשת הום סנטר.