ב-2012 נפל דבר - אפל החליפה את שקע ה-30 פינים המוכר מהאייפונים והאייפודים, לשקע חדש - מהיר, נוח ועמיד יותר בשם לייטנינג (ברק). מאחר שזה אילץ בעלי אייפונים להחליף אביזרים (כמו רמקולים חיצוניים) הם כעסו, העיתונאים ביקרו והייתה סערה קלה. 6 שנים ומאות מילוני אייפונים אחר כך - אפל משיקה מוצר שרומז - זה הולך להשתנות (תחת פרשוניות וספקולציות מסויימות).

ההשערה: אפל תעבור לשקע USB-C. השקע הזה (מלבני וקצוות מעוגלים) הפך בשנים האחרונות לתקני - וקיים בכל סמארטפון אנדרואיד שתרכשו, במחשבים נייחים וניידים, בגאדג'טים (כמו מצלמת גופרו) ובחלק מהאבזירים הנלווים כמו אוזניות וסוללות חיצוניות.

לחנות האביזרים של של אפל התווסף לאחרונה "כבל הטענה מגנטי USB-C לשעון", וזה קצת מסעיר עבור לקוחות החברה. טכנית, מדובר במהלך הגיוני. היום אי אפשר להטעין את שעון אפל עם מחשבי מקבוק ללא מתאם. זאת מכיוון שהשעון מגיע עם מטען USB A - המלבני הגדול שאתם מכירים מהמחשב שלכם ומתקעי הטעינה שמתחברים לקיר. ואילו במחשבי מקבוק יש רק שקעי USB-C. יצירת כבל כזה פותר את הבעיה.

אותו דבר לגבי אייפונים - בשביל לחבר אותם למחשב, צריך מתאם או כבל מיוחד מלייטנינג (שקע האייפון) ל-USB-C (שיש במחשב). כבל כזה לא מגיע מצורף לאריזה, גם לא באייפונים החדשים - Xs ו-XS Max.

לכך מצטרף דיווח מהימים האחרונים בנוגע לאייפדים החדשים. אפל הזמינה עיתונאים להשקה שתתרחש ביום שלישי הבא - 30.10. לפי הדלפות על המוצר שמקורן בספקי אביזרים - האייפד החדש יגיע עם USB-C במקום לייטנינג, בשביל שיהיה אפשר לחבר את האייפד למסכי 4K ולאביזרים חיצוניים אחרים.

כך או כך, שני המהלכים האלה לא בהכרח יובילו לשינוי באייפון. גם אם האייפונים יעברו ל USB-C, זה יקרה רק בדגם הבא שצפוי להיות מושק בשנה הבאה (אם לא ייצא דגם ביניים לפני כן). כרגע עדיין תצטרכו לזכור לקחת את המטען שלכם בתיק, ולקנות מתאמים.