עדכוני התוכנה והקושחה של אפל ממשיכים לספק את יצר הסקרנות שלנו לגבי עתיד האייפון. רק שבועות ספורים לאחר ששורות קוד חשפו את עיצוב האייפון הבא ופיצ'רים מרכזיים בו, שוב מצליח מפתח בשם גילֶרְם רַמְבּוֹ לחלץ מידע מנבכי הקודים של אפל – הפעם אלו סרטונים מתוך עדכון הבטא של iOS 11.

בסרטונים ניתן לראות שפעולת הגלילה מחלקו העליון של המסך חושפת את מסך הנעילה – מחווה שעד כה הובילה למרכז ההתראות של האייפון. רק אם המשתמש גולל מעט כלפי מעלה נחשפות ההתראות. בנוסף, כאשר המשתמש מחליק את אצבעו שמאלה, במקום להגיע לאפליקציית המצלמה, נחשף ה-Control Center (המאפשר גישה מהירה להגדרות בסיסיות וקיצורי דרך), שעד כה היה נחשף באמצעות גלילה מחלקו התחתון של המסך. בגלילה ימינה מובילה למסך הווידג'טים, כמו בגרסאות הבטא הקודמות.


הסרטון השני מראה מה עומד לקרות כשמבצעים פעולת גלילה מהחלק התחתון של המסך: פעולה זו תגרום למעבר ל-App Switcher, בעזרתו ניתן לעבור בין אפליקציות. זוהי פעולה שמזכירה את המחווה שנמצאת בשימוש באייפדים, שבהם החלקת ארבע אצבעות מלמטה למעלה מובילה ל-App Switcher. עד כה, מעבר בין אפליקציות באייפון התבצע בעיקר על ידי לחיצה כפולה על כפתור הבית – שעל פי הדיווחים ייעלם בגירסה הבאה של האייפון. בגירסאות הבטא האחרונות, אגב, הסירה אפל את מחוות המעבר בין אפליקציות באמצעות ה-3D Touch, שלא רבים הכירו אותה.

רבים רואים בסרטונים אלה סימנים לאישוש השמועות שטוענות כי אפל מתכננת לזנוח לחלוטין את כפתור הבית (ואולי איתו את טכנולוגיית ה-Touch ID) באייפון 8, והצצה לסט המחוות השונה של המכשיר החדש. אנחנו, לעומת זאת, בספק: סביר להניח שהסרטונים מציגים בעיקר רעיון תוכנתי אשר נבחן ונבדק על ידי אפל אך לא המשיך הלאה אפילו לשלב הבטא של iOS 11. סביר להניח שהאייפון שיושק ללא כפתור בית פיזי עדיין ישתמש בכפתור בית "וירטואלי", גם אם תוסר אפשרות ההזדהות עם טביעת אצבע.

אופציה נוספת לדעתנו, היא שזהו בכלל פיצ׳ר נגישות (Accessibility) שאמור לייצר אופציית ניווט מעט שונה בתוך הממשק של אפל למי שהממחוות הרגילות קשות לו לביצוע. המפתח אשר גילה את הסרטונים טוען כי קבצי הוידאו הללו נוצרו במאי, ועל כן סביר להניח שזהו סוג של אבטיפוס שנגנז בשלבי הפיתוח. לא נצטרך לחכות עוד הרבה עד שנגלה את התשובות לכל השאלות – אפל צפויה לחשוף את הדור הבא של האייפון בשבועות הקרובים.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
מאתמול: העוזרת האישית של סמסונג זמינה בישראל
גוגל עומדת להשיק אוזניות ללא חוטים, כמו של אפל