אפל צפויה לשחרר הערב (שני) את הגרסה החדשה למכשירי אייפון, iOS 14.5, באזור השעה 20:00. כדי להוריד אותו, יש לגשת להגדרות (Settings) – כללי (General) – עדכון תוכנה (Software Update). ההתקנה צפויה לקחת זמן מה; אין סיבה לחשוש מאובדן מידע במהלך השדרוג, אך רצוי לוודא שמכשירכם מגובה ב-iCloud. הנה כל מה שחדש בגרסה האחרונה.

למרות ההתנגדות: מהפכת הפרטיות ממשיכה

כבר ביוני 2020, עם חשיפת iOS 14, המנכ"ל טים קוק הודיע ש"פרטיות המשתמשים" תתפוס מקום מרכזי בעדכונים הבאים. כעת, אחרי חודשים ארוכים של דחייה ואחרי מאבק פומבי מלוכלך בין אפל ופייסבוק, סוף סוף זה מגיע: אפליקציות יידרשו לבקש מהמשתמשים אישור כדי לעקוב אחריהם ולאסוף מידע לצורך התאמת פרסומות, בעזרת פופ אפ שיקפוץ עם פתיחתן (App Tracking Transparency). 

אם אתם לא רוצים ששום אפליקציה תוכל לאסוף עליכם מידע לצרכי פרסום, תוכלו לכבות את הפופ אפים לחלוטין – ולשלול את ההרשאות מראש. ניתן יהיה לעשות זאת בהגדרות (Settings) – פרטיות (Privacy) – מעקב (Tracking).

שחרור נעילת האייפון דרך השעון

אם יש לכם שעון חכם של אפל, תוכלו להשתמש בו כדי לשחרר את נעילת האייפון – בלי להוריד את המסכה. כדי לעשות זאת, יש להיכנס לתפריט ההגדרות (Settings) – זיהוי פנים וקוד גישה (Face ID & Passcode) - והפעילו את האפשרות Unlock with Apple Watch. עליכם לשנות גם את הגדרות השעון: יש לוודא שהוא מוגן בסיסמה ושזיהוי פרק כף היד (Wrist Detection) פועל.

כדי לשחרר את נעילת המכשיר באמצעות השעון, יש לוודא ששני המכשירים קרובים זה לזה. כשהמכשיר ייפתח, תרגישו טפיחה מצד השעון שתאותת לכם על כך. שימו לב: בפעם הראשונה תצטרכו להקיש באייפון את הסיסמה, וכך גם אחרי שתסירו את השעון מהזרוע. 

משתמשים בספוטיפיי? תוכלו להגדיר אותו כברירת מחדל

עד כה, אפליקציית אפל מיוזיק (Apple Music) הייתה נגן ברירת המחדל במכשירי אייפון. החל מהעדכון הבא, בפעם הראשונה שתבקשו מסירי להשמיע מוזיקה, היא תציע לכם לבחור את אחד משירותי הסטרימינג שמותקנים במכשירכם.

200 אמוג'יז חדשים

כל עדכון גדול של אפל כולל גם אמוג'יז חדשים. מלבד גווני עור נוספים לאמוג'יז כמו זוג מתנשק, אפל מחדשת עם אמוג'יז כמו לב עולה באש, ראש בעננים וראש עם עיני ספירלה. בנוסף, צבעו של אמוג'י המזרק ישתנה מאדום לשקוף, במטרה להידמות יותר לחיסון הקורונה.

קולות חדשים לסירי

החל בגרסה החדשה, קול ברירת המחדל של סירי לא יהיה יותר קול של אישה – והמשתמשים יתבקשו לבחור בין מגוון הקולות והמגדרים, כשבגרסה באנגלית יוצעו שני קולות חדשים. בארה"ב, ניתן יהיה לחייג עם סירי למוקד החירום 911.

תמיכה בפלייסטיישן 5 ובאקסבוקס Series X

מכשירי אייפון יתמכו בבקרי הקונסולות החדשות של מיקרוסופט וסוני, חצי שנה אחרי השקתן.

דיווחי תאונות באפל מפות

אפליקציית המפות המובנית ממשיכה להשתפר. הפעם, אפל תוסיף אפשרות לדווח על מפגעים בדרך, על שוטרים ועל תאונות דרכים – ממש כמו במתחרות ווייז וגוגל מפות. ניתן יהיה גם לדווח על תאונות באמצעות סירי.

האם המכשיר שלי תומך בעדכון?

בעדכון תומכים כל מכשירי אייפון החל מ-iPhone 6S.