אייפון ומטען (תמונה: cnsnews.com)
"צעק 'אני מתחשמל' והתמוטט" (תמונה: cnsnews.com)

וו ג’יאנטונג, גבר בן 30 מבייג’ינג שבסין, התחשמל ממכשיר האייפון 4 שלו ב-4 ביולי, אחרי שהשתמש בו בעודו בהטענה, ועכשיו נמצא בתרדמת. כך דיווחו בחדשות הערב בבייג’ינג ביום שישי האחרון.

אחותו של ג’יאנטונג סיפרה לחדשות המקומיות כי היא שמעה אותו צועק “אני מתחשמל”, היא הוסיפה כי מיד הסתובבה לראות מה קרה וראתה את אחיה מתמוטט על הרצפה.

האחות אמרה שהיו לו עוויתות והשפתיים שלו הפכו לסגולות. עוד סיפרה שמיד ניתקה את המטען מהאייפון והרגישה אף היא זרם חשמלי חלש עובר בגופה. גם הרופא בבית החולים בבייג’ינג שטיפל באיש קבע כי “זה ללא ספק היה שוק חשמלי”.

בואו לפייסבוק של נקסטר

הכתבת שדיווחה על האירוע סיפרה כי ראתה את המטען המדובר וכי היה בו חלק מתכתי לא מכוסה על ידי חומר מבודד, באורך של כשלושה מילימטרים. האחות אמרה כי זה היה מטען לא מקורי של אפל אבל הוסיפה כי גם אחרי האירוע, המטען המשיך לעבוד בצורה תקינה כאילו דבר לא קרה.

מקרה דומה שהסתיים במוות ארע רק בשבוע שעבר, כאשר צעירה בת 23 מתה כתוצאה מאייפון 5 שחישמל אותה. גם במקרה הזה הצעירה השתמשה באייפון בזמן שהיה בהטענה. יש לציין כי שני המקרים נמצאים בחקירה, ואין אישור רשמי של אפל או כל גוף רשמי אחר כי אכן מדובר בהתחשמלות שנובעת מאייפון.

טאנג פאנווי, מהנדס בחברת אפל אמר לחדשות בייג’ינג כי להערכתו שני המקרים ארעו כתוצאה משימוש במטען מזויף ולא מאושר של אפל: “כאשר הסלולרי נטען, המטען הרגיל עובר ממתח של 220 וולט ל-5 וולט. הגוף האנושי מסוגל לסבול שוק חשמלי לא גבוה מ-36 וולט” והוסיף כי במטענים המזויפים, הזרם יכול לעבור ישירות למשתמש ולהגיע ל-220 וולט.

מהנדס אחר מבייג’ינג (שלא קשור לאפל) סייג את דבריו של פאנווי ואמר שיש לא מעט מטענים לא מאושרים שכן משתמשים בחומרי בידוד, ויש צורך לבדוק את המקרה הספציפי הזה לעומק כי ייתכן וסיבת ההתחשמלות נובעת ממשהו אחר לגמרי.

>> 9 דברים שיגרמו לסמארטפון שלכם להתפוצץ ואיך להימנע מזה