קונספט של אייפון 6
זה רק קונספט, אבל יש סיכוי שהאייפון הקמור יהיה דומה לו

הדגם הבא של האייפון של אפל (או בשמו הבלתי רשמי אייפון 6), עשוי להביא איתו את השינוי הדרמטי ביותר בעיצוב המכשיר מאז השקתו הראשונה ב-2007. לפי מקור המקורב לחברה, בימים אלה היא בוחנת שני דגמים בעלי מסכים גדולים יותר מכל הדגמים הקודמים בסדרה, שצורתם מקומרת, כך מדווח ביזנסוויק מבית בלומברג.

שני הדגמים הבאים של האייפון, העתידים להיות מושקים ברבעון השלישי של 2014, מצוידים לפי המקור במסכים בגדלים של 4.7 ו-5.5 אינצ' - גדלים קרובים לאלו של המתחרים הנוכחיים בשוק, הנעים סביב 5 אינצ' למכשירי דגל רגילים ונעים לקראת 6 אינצ' לדגמי "פאבלטים" כגון גלקסי נוט של סמסונג ו-One Max של HTC. זאת לעומת מסכי ה-4 אינצ' בלבד בדגמי האייפון הנוכחיים, שהושקו לפני חודש וחצי בעולם ולפני שבוע בישראל.

בואו לפייסבוק של נקסטר

אך השינוי הגדול אף יותר צפוי להיות בעיצוב ומבנה המכשירים, שעל פי המקור ינטוש את הצורה השטוחה לטובת צורה קמורה, שתקנה למסך צורה בולטת בה המרכז קרוב יותר למשתמש מאשר הצדדים. צורה כזו אמורה לכאורה להיות ארגונומית ונוחה יותר לשימוש מהצורה השטוחה.

בחודשיים האחרונים כבר הוכרזו שני סמארטפונים ראשונים בצורה דומה אך הפוכה - גלקסי ראונד של סמסונג, שהמסך שלו קעור לרוחבו, כך שצידי המסך גבוהים יותר ממרכזו, ו-G Flex של LG, שהמסך שלו קעור לאורכו, כך שקצותיו העליון והתחתון גבוהים ממרכזו.

טכנולוגיה נוספת שבוחנת החברה היא חיישני מגע חדשים המסוגלים להבדיל בין רמות לחץ שונות, כך שהפעלת רמות שונות של כוח בלחיצה על המסך ייענו בתגובות שונות. עם זאת, ככל הנראה הטכנולוגיה הזו לא בשלה מספיק לשילוב בדגמי 2014 ותמתין עד 2015.

>> סטיית האייפון הכי מוזרה וחמודה בהיסטוריה

 >> הגולש הבחין: אייקון ההורדות ב-iOS 7 נראה כמו היטלר