1. הממירה

Kitchen Converter – כמה כפות יש בכוס? איך ממירים בין פאונדים לגרמים? האפליקציה הזו ממירה בין מידות נפוצות של כלי מטבח. (אנדרואיד, חינם).

2. מתכונים ב-20 דקות  

Jamie's 20 minutes meals – ג'יימי אוליבר, מי שנודע יותר כשף העירום, מתרגם לאחרונה את המוניטין שלו לדיגיטל. כאן הוא מציע 65 מתכונים שאת כולם אפשר להכין בפחות או יותר עשרים דקות – כלומר, ארוחות מהירות. עוד מוצעים שם סרטוני הדרכה של השף הנודע, וכל מיני טיפים למטבח כמו איך להשחיז סכין או לחתוך נכון בצל (27.50 שקל, אנדרואיד).

Jamie's 20 minutes meals
האפליקציה של ה"שף העירום". Jamie's 20 minutes meals

 

3. גאווה ישראלית 

Look & Cook – קצת גאווה מקומית: Look & Cook של קינטיק ארט הישראלית, היא אפליקציה המחליפה את ספרי הבישול המסורתיים, עם צילומים מרהיבים במיוחד. את סיבוב הבכורה שלה עשתה עם השף הישראלי הנודע מאיר אדוני, ולאחר הצלחה גדולה בשוק האמריקאי (שם גם נבחרה להיות חלק ממסע הפרסום של אפל לאייפד), היא מוצעת גם לקורא הישראלי בעברית, עם התאמות לחיך המקומי וקבוצות מתכונים לפי נושאים כמו שבת בבוקר, ערב עם חברים וכיוצא באלה. חלק מהמתכונים בחינם – והספר המלא הוא בתשלום. (אייפד, חינם).

4. אוכל וחברים

Foodily – היא האינסטגרם של האוכל יותר אפילו מאינסטגרם עצמה. זוהי אפליקציית מתכונים חברתית, שעובדת על בסיס של שיתוף תמונות. אפשר לראות מתכונים פופולריים, מה מעדיפים חברים והממשק אלגנטי ומהוקצע. (אייפון, אייפד, חינם).

5. לצמחוניים

ספר המתכונים הגדול - ספר המתכונים הגדול היא אפליקציה עברית שכולה מתכונים צמחוניים, מחולקים לפי תשע מחלקות: סלטים, תבשילים, קציצות, מאפים, ממולאים, מרקים, מתוקים, ממרחים ופסטה. היא מלווה בתמונות ויש אפילו רשימת קניות אוטומטית שמתמלאת עם הוספת מתכון למועדפים (אייפון, חינם).

 look and cook
גאווה ישראלית. Look and Cook

 

6. מתוכנים ועוד מתכונים

BigOven – תנור גדול היא אפליקציית מתכונים לאנדרואיד, המכילה למעלה מרבע מיליון מתכונים. היא משוכללת מאוד מבחינת הכלים שהיא מציעה שכוללים מתכנן תפריט לארוחה, אפשרות לחיפוש מתכונים לפי רכיבים שנותרו בבית, רשימת קניות, מילון מונחים ועוד ועוד. (חינם, אנדרואיד).

7. מזון טבעי, מלא וללא גלוטן

The Whole Pantry – אפליקציה זו מובילה בראש המצעד של האייפד, אבל זמינה גם באנדרואיד בתשלום של 9.70 שקלים). היא מוקדשת למזון מלא, טבעי ובריא כולל צרכים מיוחדים כמו לרגישים לגלוטן ומכילה מתכונים וטיפים, ומדריכים לחיים בריאים – והכל מלווה בתצלומים נפלאים. (חינם, אייפד/אייפון, 9.70 אנדרואיד).

The Whole Pantry
כשמה כן היא: מוקדשת למזון מלא, טבעי ובריא. The Whole Pantry

8. מצביעים וטועמים

גם מאסטר שף מבית קשת התחדשה העונה באפליקציה טעימה במיוחד. במהלך הצפייה בתכנית, שחוזרת ביום רביעי הקרוב, 1.1, יוכלו הצופים לבחור באמצעותה את המנה שהם פשוט חייבים לטעום, להצביע, להגיב ולשתף ואולי אולי המנה תגיע אליכם עד הבית. תענוג. (חינם, אנדרואיד, אייפון)