30% מהישראלים מדווחים כי הם מתכתבים עם חברים באופן קבוע בזמן משחקי המונדיאל, כך מעלה סקר שנערך על ידי ד"ר דנה וימן זקס, ד"ר ורד אלישר מלכה וד"ר ירון אריאל מהחוג לתקשורת במכללה האקדמית עמק יזרעאל.

בסקר השתתפו 454 ישראלים, גברים ונשים, הצופים במשחקי גביע העולם בכדורגל. 77% מהם הסכימו עם האמירה "הכי כיף לצפות במשחקי כדורגל עם חברים" - אך בפועל, רבים מהם דיווחו כי הם צופים במשחקים לבד. דווקא נשים מייחסות יותר חשיבות לצפייה במשחק עם חברים/ות מאשר גברים: 50% מהמשתתפות במחקר העדיפו לצפות יחד, לעומת 36% מהמשתתפים.

כדי לפצות על כך כנראה, דיווחו המשתתפים כי הם מתכתבים עם החברים בזמן המשחקים: 30% עושים זאת בכל משחק, 22% ברוב המשחקים ו-17% בחלק מהמשחקים. 24% דיווחו כי רק לעתים רחוקות הם מתכתבים בוואטסאפ בזמן משחקי כדורגל, ו-8% כלל לא עושים זאת. מהתשובות של המשתתפים לגבי תחושות ההנאה והמעורבות במשחק עולה כי התכתבות בוואטסאפ תורמת לתחושות אלו - וכי נשים מרגישות זאת יותר מגברים, אם כי מספר הנשים והגברים המתכתבים באפליקציה בזמן המשחקים דומה.

שאלות אחרות לגבי התנהגות הישראלים בזמן הצפייה במשחקים הראו ש-60% מגיבים פיזית למהלכים על המגרש - כמו למשל על ידי קפיצה מהכיסא או נפנוף ידיים - ו-45% מקללים את השחקנים או השופטים. 17% אף הודו כי הם פורצים בדמעות.

לדברי עורכי המחקר, התוצאות מראות כי "ייתכן וצריך לחשוב מחדש על הגדרת הצופים הבודדים. הם אולי צופים לבד אך לא בבדידות. צופים רבים משתמשים בקבוצות הוואטסאפ שלהם בכדי להעצים את חווית הצפייה במשחקים. הם משוחחים עם חבריהם במקביל לצפייה ומשתפים אותם בפרשנות ובתחושותיהם לגבי המשחק".