סדרת הלהיט של נטפליקס שחוזה עתיד מאוד שחור לאנושות הציגה באחד הפרקים בעונה הרביעית חזון מפחיד לגביי הכרויות. ג'וליאן אלכסנדר בן ה-24 המציא אפליקצית הכרויות כמו באותו פרק. אמאל'ה.

מה בדיוק עושה האפליקציה? היא תבחר עבורכם את הפרטנר לדייט הקרוב ותציג זמן מוגדר לזמן שבו אתם יוצאים, זה יכול להיות כמה חודשים או כמה שנים, עד שתגיעו לפרטנר המושלם שכנראה תתחתנו. כלומר, להעביר את כל חיי האהבה שלכם לאפליקציה.

והחלק המפחיד ביותר - היא תלמד אתכם, וזה יהיה על פי משוב של אלה שיצאתם איתם לדייט. "המטרה המרכזית של האפליקציה היא ליצור מערכות יחסים אמיתיות, ובגלל זה היא משדכת בינך לבין אדם אחר על בסיס נתונים", כתב ג'וליאן.

"מאוד מפתה להסתמך על בינה מלאכותית, ולעזור לנו במקום, שאולי עד כה הצלחנו. אבל להערכתי, ישנם מספר חסרונות משמעותיים באפליקציה", אומרת ד"ר עירית לוי, פסיכולוגית קלינית. "האפליקציה לוקחת בחשבון מספר נתונים מצומצם, הוא כמובן מסתמך על כך שאנו מזהים ומודעים למה באמת מתאים לנו".

"שנית, האפליקציה מתעלמת ממראה חיצוני", מוסיפה ד"ר לוי. "נכון שמראה חיצוני אינו ערובה להצלחה של קשר, אבל משיכה הינה מה שמבדל בין קשר אפלטוני קרוב, לזוגיות רומנטית. עצתי - לפתוח את העיניים ולמנף מצבים יומיומיים להיכרות".