לא מרוצים מאחסון התמונות ב-iCloud? בקרוב תוכלו להעביר את כל התמונות שלכם לשירות המתחרה של גוגל, Google Photos – ישירות דרך האתר של אפל. כל מה שתצטרכו לעשות זה להתחבר לאתר של אפל עם פרטי ההתחברות שלכם, ולבקש להעביר עותק של הנתונים שלכם ("Transfer a copy of your data"). השירות הושק מוקדם יותר השבוע (שלישי) לתושבי אוסטרליה, קנדה, האיחוד האירופי, איסלנד, ליכטנטשיין, ניו זילנד, נורבגיה, שווייץ, הממלכה המאוחדת וארצות הברית – ולא ברור מתי הוא יגיע לישראל.

לפי הדיווחים, יצירת העותק של הנתונים והעברתו צפויה לקחת בין שלושה לשבעה ימים. לא כל הקבצים יעברו: אלבומים משותפים וחכמים (shared or smart albums), ואפילו תמונות לייב (live photos) ישארו בחוץ  – וגם חלק מהפרטים המזהים של התמונה (metadata) ילכו לאיבוד. תמונות לייב הן ברירת מחדל ברוב מכשירי אייפון, ולכן לא ברור אם הן לא יועתקו בכלל – או שהסרטונים שנוצרו יישארו מאחור. בתקשורת העולמית פנו לאפל בניסיון להבין את המצב, אך טרם נענו.

לפי אפל, כל התמונות שלכם יישארו בספריה של iCloud, כך שאין מה לחשוש לגבי אובדן מידע. חשוב לשים לב שהחל מחודש יוני, גוגל תגביל את שטח האחסון בשירות התמונות – כך שהוא יתאחד עם שטח האחסון של הג'ימייל והדרייב שלכם, שעומד על 15 ג'יגה בייט.

מערכת NEXTER פנתה לנציגות אפל בארץ בניסיון להבין מתי השירות ייפתח גם עבור משתמשים ישראלים, ותפרסם את תגובתה כשתתקבל.