פיטר סאנד, האיש מאחורי "פאיירט ביי" החל לאחרונה לגייס כספים עבור פיתוח אפליקציית הודעות חדשה - "המלי". האיש שהביא לעולם את הפיתוח המספק קישורים ללינקים להורדת תכנים כמו ממוזיקה, סדרות וסרטים, עמל כעת על אפליקציה המתמקדת בחסימת חברות פרסום, ממשלות וארגונים - כך שלא יוכלו לדלות מידע על המשתמשים דרך הודעות באפליקציות השונות - כפי שקורה כיום.

צעד קדימה או עבירה אתית?

קונור לוי, הוא התינוק הראשון שעבר מיפוי גנטי לאיתור מוקדם של מחלות, בטרם נולד. הבדיקות הגנטיות שהפכו שכיחות בעולם הרפואה המניעתית, בוצעו במקרה של לוי עוד כשהיה עובר. קונור עבר מיפוי גנטי בכדי לבחון את התאים שלו - זאת במסגרת הליך של בחירת עוברים עוד במהלך ההיריון. אולם החשש שעולה כעת הוא שבדיקות עוברים טרם לידתם הן תיבת פנדורה לביצוע בדיקות למטרות לא רפואיות. יש שאומרים שזו חצייה של קווים אתיים וחברתיים של מה שמכונה עיצוב תינוקות לפי בקשת ההורים.

איך תצטרפו לצילום הקבוצתי?

אפליקציה החדשה - גרופיק, נולדה מתוך מטרה לתת מענה לצלמים שבשל תפקידם, נעדרים מהתמונות הקבוצתיות שאותן הם מצלמים. גרופיק מאפשרת בכמה לחיצות פשוטות לחבר בין שתי תמונות, ולצרף את הצלם לתמונה הקבוצתית. האפליקציה הזו זמינה כעת רק לבעלי אייפון, וכדי להתחיל לצלם , המשתמשים יאלצו להיפרד משמונה שקלים בחנות האפליקציות.