וואטסאפ הוציאה שלשום (ב') עדכון לאפליקציית האייפון שלה - גרסה 2.18.10 - שכוללת שיפורים רבים כמו סימון מיוחד לתאריכים ושעות בהודעות ושיפורים באנימציות. אבל השדרוג הכי גדול כלל לא הופיע ברשימת השינויים: היכולת להקשיב להודעות קוליות לפני שאתם שולחים אותן כדי להחליט אם הן טובות מספיק או שצריך להקליט אותן מחדש.

לפי אתר WABetaInfo, התכונה החשובה הזו הוסתרה מכיוון שהיא לא היתה הכוונה. וואטסאפ התמקדה דווקא בתיקון של סדר עדיפויות לקוי, שגרם לכך שאם התחלתם הקלטה "נעולה" (גרירה של האצבע מעלה מכפתור ההקלטה כדי שלא תצטרכו להחזיק את האצבע על הכפתור לכל זמן ההקלטה) ואז קרה משהו - נכנסה שיחה, ראיתם התראה ולחצתם עליה וכדומה - ההקלטה נקטעה ונמחקה.

עתה וואטסאפ שומרת את ההקלטה בזמן אמת, ואם קורה משהו ואתם עוזבים את חלון השיחה - כשתחזרו אליו ההודעה תחכה לכם שם, עם כפתור השמעה, כפתור שליחה וכפתור מחיקה. אם תצאו בכוונה כשאתם מסיימים להגיד את מה שרציתם - תוכלו להאזין להודעה לפני השליחה.

אבל לפני שאתם רצים לעדכן את האפליקציה יש דבר שחשוב שתדעו: העדכון הזה כולל שיפור לאיך שוואטסאפ עובדת מאחורי הקלעים. מייד לאחר העדכון, מתבצע תהליך שעלול להשתבש ולמחוק לכם את כל ההודעות. לכן, לפני העדכון חשוב שתגבו את השיחות שלכם.

אגב - אם יש לכם אנדרואיד, היכולת להקשיב להודעות שלכם עדיין לא זמינה לכם, אך תיכלל מן הסתם בעדכון הבא.